8 sposobów, dzięki którym skutecznie pozbędziesz się szpecących złogów cholesterolu z powiek

Kępki żółte to termin medyczny określający złogi cholesterolu wokół oczu. Jak sama nazwa wskazuje, stan jest związany z odkładaniem się cholesterolu i zwykle wskazuje na jego wysoki poziom we krwi. Depozyty pojawiają się w kącikach oczu i mają różny rozmiar, kształt i kolor.

wikipedia.org

Ogólnie rzecz biorąc kępki żółte leczy się chirurgicznie, jeśli to możliwe. Takie zabiegi są jednak niebezpieczne, ponieważ fragmenty do usunięcia znajdują się blisko oka, a blizny po ich wycięciu mogą być widoczne. Na szczęście istnieje wiele naturalnych środków, które są bezpieczniejsze i niewiarygodnie skuteczne w walce z tym problemem.

Główne przyczyny powstawania kępek żółtych

youtube.com

Depozyty występują najczęściej u osób starszych z wysokim poziomem cholesterolu. Mogą również być spowodowane zaburzeniami metabolicznymi, niektórymi rodzajami raka, cukrzycą i marskością wątroby. Wszystkie te problemy zdrowotne mogą podnieść poziom cholesterolu we krwi i spowodować pojawienie się osadów w kącikach oczu.

Oto najlepsze naturalne rozwiązania przeciwko depozytom cholesterolu wokół oczu:

1. Migdały

Tak, coś tak prostego jak migdały może faktycznie zapobiec tworzeniu się kępek żółtych. Migdały potrafią regulować poziom cholesterolu i zapobiegać rozmaitym problemom sercowo-naczyniowym. Możesz również wymieszać proszek migdałowy z odrobiną mleka i nałożyć pastę wokół oczu, aby uzyskać szybsze rezultaty.

2. Sok pomarańczowy

pixabay.com

Wiadomo, że świeży sok pomarańczowy obniża wysoki poziom cholesterolu, dlatego należy pić szklankę napoju lub dwie dziennie.

3. Kolendra

Przygotuj herbatę z nasion kolendry i wypij kilka filiżanek dziennie, aby zmniejszyć poziom cholesterolu i zapobiec tworzeniu się osadów.

4. Skórka banana

pixabay.com

Otwórz banana i pokrój skórkę na małe kawałki, a następnie nałóż na kępki żółte i zabezpiecz bandażem oczy. Pozostaw opatrunek na noc, a rano spłucz wodą. Regularne stosowanie skórek może sprawić, że depozyty wkrótce znikną.

5. Cebula

Rozdrobnij cebulę i wciśnij z niej sok przez gazę. Dodaj odrobinę soli, następnie nałóż trochę mikstury na kępki żółte i pozostaw na 2-3 godziny lub na noc. Spłucz dużą ilością wody rano i upewnij się, że mieszanina nie dostanie się do twoich oczu.

6. Olej rycynowy

Olej rycynowy zawiera związek, który z łatwością radzi sobie z depozytami cholesterolu. Wystarczy lekko wetrzeć go w miejsca występowania złogów i wkrótce znikną.

7. Nasiona kozieradki

Namocz garść nasion kozieradki w wodzie i pozostaw na noc, a następnie wypij płyn rano przed śniadaniem. Powtarzaj proces codziennie, a depozyty już wkrótce znikną.

8. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest doskonałym naturalnym lekarstwem na różne schorzenia, w tym złogi cholesterolu wokół oczu. Jego spożywanie reguluje poziom cholesterolu i zapobiega tworzeniu się złogów. Możesz również namoczyć wacik w occie i użyć go na obszarze występowania kępek.

Tekst pochodzi z: 5mdz.pl