Czy chcesz żyć dłużej? Gimnastykuj się częściej…

Czy chcesz żyć dłużej? Gimnastykuj się częściej!

Mięsień lędźwiowy ( mięsień psoas) jest najgłębszym mięśniem w ludzkim ciele, wpływającym na naszą równowagę strukturalną, elastyczność, siłę, zakres ruchu, ruchomość stawów i funkcje narządów.

problem z plecami

„Mięsień duszy” wcale nie znajduje się w ciele w klatce piersiowej, jak można sobie wyobrazić, ale w obszarze miednicy. Stresy współczesnego życia zniewalają go, powodując problemy zdrowotne.

mięsień lędźwiowy

Wpływ stylu życia na zdrowie

W tradycji taoistycznej mięsień lędźwiowy nazywany jest tronem, czyli mięśniem duszy, ponieważ otacza on dolny Dantian , główny ośrodek energetyczny ciała. Elastyczny i mocny mięsień lędźwiowy umożliwia przepływ energii przez kości, mięśnie i stawy.

 

 

Kwas mlekowy nie jest wykorzystywany, ilość kolagenu gwałtownie wzrasta, produkcja elastyny ​​maleje, a ucisk stawów międzykręgowych i krążków przebiega powoli. Do tego prowadzi naszego siedzący tryb życia.

siedzący tryb życia

Aby tego uniknąć, rób codziennie 150-200 skłonów. Jak powiadali mnisi tybetańscy, stan młodości człowieka jest zależny od stanu jego wątroby, a stan wątroby zależy od naszej sprawności i wygimnastykowania. 

Gimnastyka statyczna : wstrzymaj oddech, weź głęboki oddech, ponownie wstrzymaj oddech i wydech. Czujesz, jak usuwają się wewnętrzne skurcze? To jest minimum tego, czego potrzebujesz. A maksimum to siłownia, bieżnia i ćwiczenia ruchowe.

Duży brzuch nie jest niczym dobrym. I to nie tylko ze względów estetycznych. 

Duży brzuch zakłóca pracę mięśni lędźwiowych i prowadzi do zaburzeń pracy jelit. 

Mam nadzieję, że przekonaliśmy cię do znalezienia czasu na aktywność fizyczną. Pomoże to zachować zdrowie, spowolnić starzenie się i przedłużyć aktywne życie. Bądź zdrowy i udostępnij link znajomym!

Comments

Loading...