Wystarczy dotknąć językiem podniebienia i oddychać przez 60 sekund. Efekt Cię zaskoczy!

Dr Andrew Weil to amerykański lekarz, który ukończył studia na prestiżowej uczelni Harvarda i uznawany jest za swoistego rodzaju guru w dziedzinie medycyny naturalnej. Poleca on pewną relaksującą metodę, którą propaguje wśród swoich pacjentów i znajomych.

youtube.com

Istnieje sporo technik oddychania, ale nie każda z nich niesie tak korzystny wpływ dla zdrowia. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu dotknąć językiem podniebienia, tuż za zębami, a następnie oddychać w następujący sposób:

  1. Przez 4 sekundy wdychasz powietrze,
  2. Następnie wstrzymujesz powietrze przez następne 4 sekundy,
  3. Po tym czasie głośno wypuszczasz powietrze z płuc przez 8 sekund.
medpagetoday.com

Może wydawać Ci się to na początku głupie, ale ta metoda na pewno zadziała. Dzięki tej technice, która dobroczynnie wpływa na sen, nie będziesz mieć już problemów z zasypianiem. Ten proces należy powtórzyć cztery razy w jednym cyklu i przynajmniej dwa razy w ciągu dnia. Dr Weil wyjaśnia:

Po dwóch, trzech miesiącach regularnego ćwiczenia oddechu zachodzą bardzo istotne zmiany w fizjologii naszych organizmów. Ta technika obniża tętno oraz reguluje ciśnienie krwi i skutecznie poprawia trawienie.

Korzystny wpływ

youtube.com

Jeśli często napotkasz kłopoty z zasypianiem w nocy, ta sztuczka może okazać się dla Ciebie bardzo pomocna. Nie będziesz potrzebować żadnego specjalnego urządzenia ani pigułek, aby zaznać spokojnego snu. Ta technika uwolni również Twoje ciało od stresu i sprawi, że będziesz naprawdę zrelaksowany. Poniżej znajduje się filmik, na którym dr Weil demonstruje dokładnie, jak wykonać to ćwiczenie oddechowe. Powodzenia!

Tekst pochodzi z: 5mdz.pl