Weź 3 marchewki, ostrożnie pokrój je na pół, i co 2-3 dni nakładaj je na …

Wśród wielu środków i porad domowych bardzo trudno znaleźć coś wartościowego i skutecznego. Jesteśmy przyzwyczajeni do różnych nalewek, wywarów i kompresów, ale czasami istnieją również i inne metody leczenia.

Jedną z nich jest spożywanie surowej marchwi, która pozytywnie wpłynie na zdrowie Twojego serca.

Najbardziej zdumiewające jest to, że nie musisz niczego gotować itp – wystarczy ją przekroić i zjeść.

marchewka dla zdrowia

Dla serca marchew jest korzystna, ponieważ zawiera te same elementy, które znajdują się w mięśniu sercowym – sód, potas i żelazo.

Ponadto pektyna, która znajduje się w tym warzywie, aktywnie przyczynia się do rozkładu szkodliwego cholesterolu w naczyniach krwionośnych.

marchewka dla serca

Ponadto surowa marchew lub jej sok pomaga zapobiegać chorobom takim jak:

  • awitaminoza i niedokrwistość;
  • ataki serca;
  • choroby przewodu pokarmowego;
  • choroby oczu;
  • zapalenie tarczycy.

Ci, którzy chcą schudnąć warto aby zwrócili również uwagę na marchewkę – dobrze zaspokoi głód, a jednocześnie przyczynia się do aktywnego spalania tłuszczu. Warto jeść ją surową np. w sałatce na czczo.

Domowe lekarstwo „3 marchewki”

Oprócz spożycia marchew może być stosowana jako lek zewnętrzny. Szczególnie popularny jest domowy środek „3 marchewki” , który w ciągu 6–9 dni pomoże Ci pozbyć się np. skurczy.

jak sadzić marchew

Weź trzy średnie marchewki: jedną czystą przekrój na pół, a pozostałe umieść w ciemnym zimnym miejscu. Pół marchwi przyłóż do piersi, w okolice serca, przyklej plastrem i nie zdejmuj przez 2-3 dni, aż marchewka zacznie więdnąć.

Następnie zajmij się następną połową i poklei wykorzystaj wszystkie pozostałe warzywa w ten sam sposób.

dania z marchwi

Po zużyciu wszystkich marchewek, zrób tygodniową przerwę i powtórz terapię 2 do 5 razy. Natychmiast po zakończeniu ostatniej poczujesz normalizację ciśnienia krwi, brak tachykardii i zmniejszenie zmęczenia i drażliwości.

naturalne środki uspokajające

Aby wzmocnić efekt marchwi, spróbuj pić soki lub dodać marchewkę do sałatek – witaminy i minerały, które tworzą kompozycję, zapewnią szybsze i bardziej skuteczne działanie.

Zachowaj interesujące artykuły i podziel się nimi z przyjaciółmi!

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!