4 produkty stworzone dla kobiet. Obowiązkowe w diecie po 35 roku życia. Nie warto tego lekceważyć

Produkty zawierające estrogeny

Gwarancją kobiecego piękna jest dobre zdrowie i zrównoważone hormony. Kiedy w organizmie wytwarzana jest wystarczająca ilość estrogenu, proces starzenia zwalnia, kobieta czuje się atrakcyjna i szczęśliwa.

Objawy niedoboru estrogenu

Szczególnie duży niedobór estrogenu obserwuje się w okresie poporodowym i podczas menopauzy, ale czasami obserwuje się spadek poziomu hormonów przy dużym wysiłku fizycznym, stresie, niedożywieniu i złych nawykach. Oto kilka przypadków, na które warto zwrócić uwagę:

  • niska samoocena;
  • zmniejszone libido i wrażliwość;
  • zmęczenie;
  • niezwracanie uwagi na wygląd;
  • przyrost masy ciała;
  • depresja
  • wypadanie włosów, łamliwe paznokcie.

Powyższe objawy są dobrym powodem, aby udać się do lekarza i wykonać badanie krwi na poziom estrogenów.

W przypadku ich zmniejszenia często przepisywane są syntetyczne substytuty estrogenu. Prawidłowo dobrane leki mogą poprawić wygląd, przedłużyć zdrowie i młodość kobiet.

Ale Matka Natura ma również naturalne pomoce ważne dla zdrowia kobiet. Istnieje wiele produktów zawierających fitoestrogeny.

Produkty z estrogenem

Nasiona lnu

Można je spożywać codziennie, ale nie więcej niż dwie łyżki stołowe. Mąkę lnianą z miodem można dodawać do słodkich płatków zbożowych, napojów z kwaśnego mleka, soków i napojów owocowych.

niedobór estrogenu

Rośliny strączkowe

Wybierz dowolnie zielony groszek, fasolę czy ciecierzycę … Szczególną uwagę należy zwrócić na soczewicę, która zawiera dużą ilość białka i tryptofanu, który w procesie metabolizmu zamienia się w serotoninę, hormon szczęścia.

niedobór estrogenu

Kawa

Według badań prawie 100% kobiet, które piły co najmniej 500 ml orzeźwiającego napoju dziennie, ma podwyższony poziom estrogenu.

Ale powinnaś być ostrożna w piciu kawy jeśli masz problemy z nadciśnieniem, chorobami żołądka i serca!

Morele

Te słoneczne owoce są złotym źródłem estrogenu. Aby utrzymać równowagę hormonalną, należy jeść świeże morele w okresie ich zbiorów, a suszone morele przez kolejny okres roku.

Fitoestrogeny znajdują się w wielu ziołach: szałwii, chmielu, żeń-szeniu, rumianku, lipie, lukrecji. Pamiętaj jednak, że regularne ich przyjmowanie nie jest wskazane bez konsultacji z lekarzem.

Podziel się tymi cennymi wskazówkami ze znajomymi. Bardzo ważne jest, aby zachować atrakcyjność i zdrowie w każdym wieku. Czego Ci życzymy!

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!