5 produktów wywołujących raka, które prawdopodobnie codziennie spożywasz

Pewnie sobie myślisz: „Przecież wszystko wywołuje raka, więc po co zawracać sobie tym głowę”, jednak dowiedziono naukowo, że tych 6 produktów wymienionych na następnej stronie zwiększa ryzyko zachorowania na raka.

Prawda jest taka, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Możesz więc już dziś podjąć działania, żeby chronić swoje zdrowie na przyszłość. Choć wydaje się, że rak jest czymś nieuniknionym, warto wiedzieć, że możesz podjąć pewne kroki, które pomogą ci ograniczyć do minimum ryzyko wystąpienia tej choroby.

Najpierw jednak trzeba poznać 6 toksycznych produktów, których należy unikać.

foods2

Choć uważa się, że świeże pomidory są bardzo dobre dla zdrowia i pomagają zapobiegać nowotworom, to pomidory w puszce już nie. Właściwie większość produktów w formie konserw może budzić obawy z powodu materiału, z którego wykonane są puszki.

Prawie wszystkie puszki z żywnością zawierają związek chemiczny o nazwie bisfenol A lub BPA. Badania wskazują, że BPA ma wpływ na genetyczne zmiany w mózgu.

Dlatego właśnie producenci starają się zastąpić lub ograniczyć do minimum ilość BPA w żywności z puszek.

Pomidory uważa się za wyjątkowo niebezpieczne ze względu ich wysoki poziom kwasowości, który sprawia, że BPA z puszki jest przez nie silnie wchłaniany. Radzimy zatem unikać puszek i gotować świeże produkty lub kupować je w szklanych butelkach.

foods3

Badania pokazują, że u osób, które spożywają więcej niż jeden napój gazowany dziennie, występuje większe ryzyko udaru niż u osób, które w ogóle nie piją napojów gazowanych. Napoje te są pełne cukru i stanowią źródło pustych kalorii, które powodują przyrost masy ciała i są jedną z głównych przyczyn otyłości.

Picie dużych ilości napojów gazowanych sprawia, że wzrasta poziomu cukru we krwi, co może prowadzić zarówno do powstania stanu zapalnego, jak i insulinooporności. Napoje te zawierają również olbrzymie ilości sztucznych barwników i środków chemicznych, takich jak pochodna 4-metyloimidazolu (4-MI).

Nic dziwnego, że napoje gazowane są uważane za bardzo szkodliwe dla zdrowia i powodują raka.

foods4

Chipsy ziemniaczane zawierają sztuczne aromaty, barwniki i mnóstwo konserwantów. Wszystkie te związki chemiczne, których organizm tak naprawdę w ogóle nie potrzebuje. Wiemy, że trudno jest odmówić sobie chipsów ziemniaczanych, ale na szczęście istnieje kilka innych możliwości.

Kupując pieczone chipsy ziemniaczane, chipsy z tortilli, precle pełnoziarniste czy pieczone chipsy jabłkowe albo nawet bananowe, dostarczysz swojemu organizmowi znacznie więcej zdrowych składników, a jednocześnie nadal możesz chrupać chipsy.

Możesz się zastanawiać, jakie rodzaje mięsa uważa się za przetworzone. Jest to bardzo długa lista, na której znajdują się kiełbasy, parówki, bekon i większość wędlin. Badanie dowodzą, że nadmierne ilości soli i środków chemicznych używanych przy produkcji przetworzonego mięsa są bardzo szkodliwe dla zdrowia i mogą zwiększać ryzyko przedwczesnej śmierci.

Wszystkie te przetworzone mięsa zawierają duże ilości środków chemicznych i konserwantów, w tym między innymi sód, który sprawia, że produkty mięsne wyglądają apetycznie i świeżo, nawet jeśli takie nie są. Radzimy spożywać wyłącznie świeże mięso zamiast produktów przetworzonych.

Nie chcę, ale muszę ci to powiedzieć: choć popcorn do przygotowania w kuchence mikrofalowej jest niezwykle wygodny, to może być bardzo niebezpieczny dla twojego zdrowia. Nie chodzi nawet o sam popcorn, ale o to, że woreczki do mikrofalówki są pokryte kwasem perfluorooktanowym, związkiem chemicznym mającym wpływ na niepłodność u kobiet.

Liczne badania pokazują, że narażenie na kontakt z kwasem perfluorooktanowym zwiększa ryzyko zachorowania na raka pęcherza moczowego, wątroby, trzustki i jąder.

A teraz porozmawiajmy o zawartości tych woreczków. Choć każdy producent stosuje różne składniki, większość używa oleju sojowego i wielu konserwantów, takich jak galusan propylu. Jest to substancja chemiczna znana z tego, że powoduje problemy żołądkowe i wysypki na skórze.

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!