Oto 4 nieznane problemy zdrowotne, wywołujące ból pleców. Nie bagatelizuj tego

Ból pleców nie zawsze musi oznaczać poważne dolegliwości zdrowotne. Jednak to nie oznacza, że można go lekceważyć, szczególnie gdy czas jego trwania jest dłuższy niż tydzień.

Nasz organizm czasem wysyła nam znaki ostrzegawcze, na przykład właśnie takie jak wspomniany ból pleców. Ból zazwyczaj dotyczy miejsc, w których może być zlokalizowany nasz problem zdrowotny.

Choroby, które mogą być zapoczątkowane bólem pleców:
Pod spodem przedstawiamy dolegliwości, którym może towarzyszyć ból pleców:

1. Ból pleców wynikający ze skoliozy

Skolioza to deformacja kręgosłupa, polegająca na jego wykrzywieniu na boki. Powoduje ona ból pleców, który jest bardzo nasilony i niezwykle dokuczliwy.

2. Lumbago

Lumbago to ból pleców w okolicy krzyżowej i lędźwiowej kręgosłupa, pojawiający się najczęściej  w wyniku zerwanego więzadła lub przykurczu mięśni w tej okolicy. Lumbago może pojawić się przy gwałtownym ruchu, na przykład podczas szybkiego podnoszenia ciężkich przedmiotów z podłoża.

Ból może być bardzo dotkliwy i długotrwały lub krótkotrwały, ale bardzo intensywny, zwany jest wtedy postrzałem. Nasilenie bólu czasem sprawia, że nie można się ruszyć.

2. Endometrioza

Endometrioza, występująca również pod nazwą gruczolistość macicy, może być powodem poważnych powikłań. Skurcze macicy, towarzyszące tej chorobie, oraz zbliznowacenia powstałe w przebiegu schorzenia, mogą być przyczyną bólu odczuwanego w okolicy pleców i klatki piersiowej.

Ból ten można złagodzić za pomocą środków przeciwbólowych oraz stosując gorącą kąpiel, która wpływa na rozluźnienie mięśni w obrębie pleców.

4. Osteoporoza

Osteoporoza może być przyczyną bólu pleców zwłaszcza wtedy, gdy w jej przebiegu dochodzi do uszkodzeń i złamań kręgów kręgosłupa. Choroba ta może rozwijać się długie lata, nie dając żadnych objawów. Jednak z czasem może stać się bardzo uciążliwa i bolesna.

Warto więc dbać o swoje ciało, by uniknąć dolegliwości związanych z bólem pleców.

4 total views, 1 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!