Skuteczny środek na ból mięśni i stawów – zalecane dla osób po 50tce. Ja już zapomniałam czym to ból.

Chyba każda osoba, zwłaszcza w dojrzałym wieku, odczuła czym jest ból mięśni i stawów. Mniej więcej po 50-tym roku życia stawy często dają o sobie znać.

Takie bóle mogą być naprawdę nieprzyjemne i trudne do wytrzymania. Jak sobie z nimi radzić? Zobacz jak przygotować w domu naturalny lek.

Przyczyny bólu stawów

Jest ich naprawdę wiele – siedząca praca, mało ruchu i aktywności fizycznej, nadwaga, przewlekłe choroby, a także urazy czy niezdrowa dieta przyczyniają się do kłopotów z układem mięśniowo-szkieletowym – i nie jest to jeszcze katalog zamknięty.

Cierpiąc, sięgamy po środki przeciwbólowe, wiedząc przecież, że to tylko zamaskowanie problemu i chwilowa ulga. Często też chemiczne środki, co prawda uśmierzą ból, ale przyczynią się do innych dolegliwości, np. żołądkowych. Ból stawów, bez względu na wiek, może zaskoczyć w każdym momencie.

Jak samemu przygotować naturalny lek na ból mięśni i stawów

Zobaczmy, jak pomóc sobie w tym trudnym problemie stosując tradycyjne i naturalne środki – zdecydowanie polecane przez lekarzy naturopatów.

Będzie nam potrzebne:

  • mięta – 1 łyżeczka
  • rozmaryn – 1 łyżeczka
  • tymianek – 1 łyżeczka
  • szałwia – 1 łyżeczka
  • woda – 1 litr

Do zagotowanej wody dodajemy pozostałe składniki i gotujemy przez 3 minuty. Po tym czasie wywar odstawiamy na 20 minut. I to już właściwie wszystko!

Pijemy 2 razy dziennie – rano na czczo oraz 30 minut przed snem. Tak przygotowany leczniczy napój możemy przechowywać w lodówce do 5 dni.

Kurację należy stosować przez około 3 do 4 tygodnie, a już po niedługim czasie zauważymy pozytywną różnicę – ból będzie się zmniejszał, aż wkrótce zniknie całkowicie.

Kuracja jest tak prosta i skuteczna, że z pewnością warto ją wypróbować. Pamiętajmy, że dla układu mięśniowo-szkieletowego bardzo ważna jest również aktywność fizyczna.

Warto zwrócić uwagę na popularne ćwiczenia dr Bubnovsky’ego, aby móc w pełni cieszyć się życiem bez bólu mięśni i stawów.

19 total views, 1 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!