Ta metoda może odblokować wytrenowany nerw: plecy są jak nowe, a ból znika w mgnieniu oka – wypróbuj teraz

Każdy z Was prawdopodobnie doświadczył bólu kręgosłupa, zwłaszcza jeśli długo siedzisz przed komputerem, ciężko pracujesz fizycznie lub masz kiepski materac w łóżku.

Istnieje wiele czynników wywołujących nieznośny ból, ale jeśli chcesz, aby ustąpił doradzimy Ci kilka prostych ćwiczeń.

Jeśli ból pleców występuje np. w pośladkach, udzie lub łydce, prawdopodobnie masz do czynienia z problemem neurologicznym zwanym rwą kulszową. Czasami wystarczy jedno z ćwiczeń i przychodzi odprężenie. Jeśli jednak chcesz utrzymać rwę kulszową i dolny odcinek kręgosłupa w dobrej kondycji, powinieneś wykonywać te ćwiczenia regularnie!

Rozluźnienie dolnej części pleców i odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Pozycja wielbłąda

Popularna pozycja jogi – wielbłąd. Uklęknij na kolanach, powinny się znajdować na szerokość miednicy, połóż ręce na biodrach, podciągnij tułów do góry i rozluźnij dolną część pleców.

Następnie odchyl się do tyłu i przytrzymaj pięty dłońmi (lub połóż dłonie na stopach). Podczas wydechu zegnij się w okolicy klatki piersiowej, gdy się odchylasz weź głowę do tyłu.

Pozycja Paschimotanasana

W jodze ta pozycja (asana) nazywana jest Paschimotanasana. Usiądź i rozstaw stopy szeroko. Pochyl się do przodu rękami, tak głęboko jak Twoje ciało na to pozwoli. Powtórz kilka razy.

Efekty ćwiczenia:

  • Wzmacnia i odmładza mięśnie brzucha i dolną część pleców
  • Rozciąga kręgi kręgosłupa (średnio kręgosłup można wydłużyć nawet o 7 cm)
  • Odmładza nerwy kręgosłupa, zwłaszcza odcinka lędźwiowego

Pozycja żaby

Uklęknij na kolanach, ręce wyciągnij do przodu i oprzyj na ziemi. Powoli pochyl się do przodu – zaczniesz odczuwać intensywne napięcie na wewnętrznej stronie ud. Kiedy osiągniesz maksymalny punkt, zatrzymaj się. Jeśli masz silny ból pleców, bądź bardziej ostrożny.

Wyrzuty w bok

Połóż ręce na podłodze. Zegnij prawe kolano, z lewą stopę wyciągnij w bok. Prawe kolano powinno znajdować się na wysokości prawej kostki. Palce lewej stopy powinny być skierowane ku górze. Wytrzymaj w tej pozycji 15 sekund, potem powtórz analogicznie ćwiczenie z drugą stroną ciała.

Pozycja motyla

Usiądź na ziemi w siadzie tureckim. Jedna stopa powinna dotykać drugiej. Wyprostuj plecy i delikatnie zacznij dociskać dłońmi kolana do podłogi. Powodzenia!

865 total views, 3 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!