Ulga w bólu kolana w 30 sekund: Ta prosta technika pomoże Ci poczuć się lepiej

Kręgarz dr. Rowe radzi, jak złagodzić ból kolana za pomocą tej prostej techniki. Efekt jest natychmiastowy i poczujesz się znacznie lepiej!

Jeśli cierpisz na chorobę zwyrodnieniową stawu kolanowego lub po prostu boli Cię kolano, na przykład po wysiłku, wypróbuj to proste ćwiczenia.

Możesz wykonać je w domu i nie potrzebujesz żadnego specjalnego sprzętu, wystarczy ręcznik. Ćwiczenia są bezpieczne i skuteczne.

1. ćwiczenie

Połóż się na płaskiej powierzchni, na podłodze lub w łóżku, jeśli jest wystarczająco twarde. Musisz trzymać jedną nogę zgiętą, a drugą w pełni wyprostowaną. Obejmij zgiętą nogę wokół piszczeli rękami i przyciągnij ją do klatki piersiowej.

Przyciągnij do siebie jak najbardziej możesz. Następnie powoli obróć stopę do wewnątrz w kierunku wyciągniętej nogi pod kątem około 30 stopni.

Teraz możesz przyciągnąć kolano trochę bliżej klatki piersiowej. Wytrzymaj w tej pozycji przez około 10-15 sekund. Zrelaksuj się i powtórz 5 razy. Weź ręcznik i zwiń go.

Umieść go pod kolanem, ponownie owiń ramiona wokół piszczeli i przyciągnij do klatki piersiowej. Obróć stopę w kierunku dolnej części wyciągniętej nogi.

Utrzymaj tą pozycję przez około 10 sekund.

2. ćwiczenie

Stań obok łóżka, oprzyj na nim jedno kolano i połóż pod nim zwinięty ręcznik. Teraz użyj masy ciała, aby przyciągnąć pośladki do stóp.

Wytrzymaj przez około 10-15 sekund. Powtórz 5 razy. Po tych prostych ćwiczeniach powinieneś poczuć natychmiastową ulgę. Życzymy dobrego zdrowia!

75 total views, 1 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!