Skuteczna cynamonowa mieszanka na sadzonki. Od teraz twoje kwiaty w końcu odżyją

Środki chemiczne potrafią być naprawdę drogie, a i nie zawsze na tyle skuteczne jakbyśmy tego chcieli. Zamiast wydawać niepotrzebnie duże kwoty, wykorzystaj coś co masz już w domu.

Cynamon jak się okazało ma niesamowite zastosowania nie tylko w kuchni, ale też w kosmetyce, pielęgnacji roślin oraz leczeniu różnych dolegliwości zdrowotnych.

Dzięki zawartym składnikom w cynamonie doskonale chroni on rośliny przed szkodnikami takimi jak mrówki czy też gryzonie.

Zapobiega chorobom pasożytniczym i odstrasza komary. Wystarczy jedna łyżeczka wsypana w ziemię by pozbyć się tych uciążliwych problemów.

Cynamon pomaga roślinom również w regenerowaniu, dzięki niemu rośliny szybciej się zakorzenią i zaczną szybciej rosnąć.

Zwalcza on grzyby i pleśń. Jeśli zauważysz w swoim ogródku ślady pleśni zacznij działać. Posyp chore miejsca mielonym cynamonem, a efekty zobaczysz bardzo szybko.

Skuteczna cynamonowa mieszanka na sadzonki

Jeżeli chcesz uratować sadzonki, które są w kiepskiej kondycji, wymieszaj

  • 1/2 litra wody
  • 2 zgniecione tabletki aspiryny
  • 1 łyżkę cynamonu (10 g)

Pozostaw mieszankę na 12 godzin, a następnie odcedź wodę i umieść ją w innym naczyniu. Zamocz sadzonki w otrzymanej wodzie na dwie godziny. Następnie posadź je tak, jak zwykle.

Aspiryna zadziała jako stymulator wypuszczania korzeni, a cynamon jako środek grzybobójczy.

Naukowcy udowodnili, że zapach cynamonu poprawia samopoczucie i stymuluje mózg człowieka. Można więc połączyć przyjemne z pożytecznym.

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!