Jak odświeżyć toaletę w kilka minut. Sklepowe środki do toalety staną się przeszłością.

Wszyscy mamy najmniej ulubione przez siebie prace domowe i obowiązki, których często chcemy uniknąć. Mycie toalety nie jest przyjemnym zajęciem, ale nie można z niego zrezygnować.

Sklepowe środki do utrzymywania świeżości w toalecie są drogie i kończą się bardzo szybko. Dlatego oferujemy alternatywę niskobudżetową, a do tego bardziej korzystną dla naszego zdrowia niż kupne środki.

Nasze pomocne wskazówki pomogą ci łatwiej, lepiej i szybciej wyczyścić najbardziej niedostępne zakamarki toalety, oszczędzając przy tym dużo pieniędzy, wysiłku i nerwów.

Środek do czyszczenia toalet

Jak odświeżyć toaletę w 5 minut?

Zbiornik do spłukiwania toalety kryje wiele tajemnic. Zdarza się, że niektórzy chowają w nich pieniądze i inne wartościowe rzeczy, ale czy ukryłeś kiedyś pastę do zębów w zbiorniku na wodę?

Pomaga ona wyeliminować osad, rdzę, zdezynfekować powierzchnię toalety i pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

Wybierz tanią pastę do zębów o najbardziej wyraźnym zapachu. Wykonaj w niej kilkanaście otworów i umieść w zbiorniku na wodę. Teraz każde spuszczenie wody odświeży, a nawet delikatnie zdezynfekuje toaletę. Otwory najlepiej wykonać małe, wtedy jedna tuba wystarczy na 2-3 miesiące.

Jak usunąć długotrwały osad?

Jeśli toaleta nie jest już nowa, pod krawędzią prawdopodobnie pojawia się rdza, kamień itd. To może uszkodzić hydraulikę i nie wygląda zbyt estetycznie.

Przeważnie czyszczenie toalety rozpoczynamy od nałożenia środka czyszczącego na szczególnie zabrudzone miejsca i pozostawienia go na jakiś czas dla lepszego działania. Ale płyn czyszczący często spływa wzdłuż ścian toalety, nie pozostając długo na powierzchniach najbardziej zabrudzonych.

Aby przedłużyć działanie środka czyszczącego w wybranych miejscach pomoże ten prosty sposób. Będziesz potrzebował kilku kawałków papieru toaletowego.

Złóż kawałek na pół, a następnie zwilż papier dowolnym wybranym środkiem czyszczącym i umieść w toalecie na kilka godzin, najlepiej na noc. Następnie usuń cały papier toaletowy i rozpocznij czyszczenie tym samym środkiem. Najbardziej trwałe zanieczyszczenia znikną bez śladu.

Jak wyczyścić najbardziej niedostępne zakamarki toalety?

Nie trzeba wydawać pieniędzy na zakup specjalnych środków do czyszczenia toalety. Najprawdopodobniej najbardziej niezbędne rzeczy do produkcji tego środka produkt masz już w swojej kuchni.

Wymieszaj szklankę sody, ćwierć szklanki kwasu cytrynowego, kilka kropli ulubionego olejku i łyżkę płynu do mycia naczyń. Z tej mieszanki możesz zrobić specjalne „tabletki” do czyszczenia toalety.

Rozłóż powstałą masę w formie do lodu i pozostaw na 4 godziny do zastygnięcia. Aby wyczyścić toaletę, wrzuć jedną kostkę do toalety, poczekaj, aż się rozpuści, a następnie po prostu umyj ściany toalety szczotką.

Tabletki mogą poradzić sobie z dwoma zadaniami jednocześnie: po pierwsze, dobrze czyszczą toaletę, a po drugie służą jako odświeżacz. Aby zrobić je w domu, zajmie to nie więcej niż 10-15 minut i można je przechowywać bardzo długo.

Wszystko jest genialne proste. Nasze przydatne wskazówki pozwolą Ci znaleźć wyjście z najbardziej nieprzyjemnych codziennych sytuacji przy minimalnych nakładach budżetu i sił, aby utrzymać idealną czystość toalety!

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!