Idealny trik do dezynfekcji wszystkich materacy w 1 minutę: I po nieświeżym zapachu i zabrudzaniach

Idealny sposób, dzięki któremu w 1 minutę zdezynfekujesz swój materace, odświeżysz go, pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów, zarazków pleśni, ale także roztoczy, Wykonuj go przynajmniej raz w miesiącu.

Potrzebujesz:

  • 100 ml wody
  • 100 ml 70% alkoholu
  • 10 kropli olejku z drzewa herbacianego
  • kilka kropli płynu do zmiękczania tkanin (możesz pominąć)

Postępowanie:

Wymieszaj wszystkie składniki w butelce z rozpylaczem. Spryskaj materac i gotowe. Mieszanka ta niszczy bakterie, roztocza i pozostawia przyjemny zapach.

Ponadto olejek z drzewa herbacianego niszczy zarazki grzybów, a dodatkowo działa również jako doskonała prewencja przed insektami.

Możesz również dodać do mieszanki kilka kropli olejku lawendowego, aby cieszyć się lepszym snem.

Zdezynfekowany, czysty i bezwonny materac

Znam też fantastyczny sposób na wyczyszczenie materaca za pomocą do sody! Dzięki temu sposobowi pozbędziesz się wilgoci, roztoczy i bakterii, które znajdują się w materacu.

Polecam do czyszczenia dodać olejek z drzewa herbacianego, który działa przeciw wilgoci i pleśni. Dodatkowo odstrasza chrząszcze i pluskwy, które lubią chować się w materacach.

Potrzebujesz:

  • Soda oczyszczona
  • Kilka kropli olejku – polecam olejek z drzewa herbacianego
  • Odkurzacz

Postępowanie:

Najpierw dokładnie odkurz materac.

Sodę zmieszaną z kilkoma kroplami olejku eterycznego nałóż po prostu za pomocą sitka na całą powierzchnię materaca. W zależności od zanieczyszczenia pozostaw ją na 1-2 godziny. Następnie po prostu odkurz pozostałości sody.

Dlaczego to działa?

Odkurzacz usuwa kurz i zabrudzenia powierzchniowe. Soda pochłania nadmiar wilgoci, usuwa nieprzyjemne zapachy i niszczy bakterie na powierzchni materaca. Olejek eteryczny sprawi, że Twój materac będzie przyjemnie pachniał. Powadzenia!

29 total views, 1 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!