Jak zrobić domowy odświeżacz powietrza. Nietoksyczny i za gorsze. Już nie kupię w sklepie.

Odświeżacz o zapachu płatków róży, porannej świeżości i morskiej bryzy można dziś zobaczyć w prawie każdym domu. Jednak niewiele osób wie, jak szkodliwe mogą one być dla naszego zdrowia.

Za pięknym zapachem kryje się wiele toksycznych substancji chemicznych, takich jak fenol, formaldehyd i ftalany! Wszystkie te substancje rakotwórcze łatwo przenikają do organizmu przez płuca, a nawet naszą skórę.

Aby się nie truć a cieszyć pięknym zapachem w swoim domu, możesz stworzyć naturalny odświeżacz! Jego stworzenie zajmie Ci tylko kilka minut, a korzyści będą bezcenne!

W końcu wypełni nie tylko wnętrze mieszkania lub samochodu zapachem, ale także pomoże zneutralizować różne nieprzyjemne zapachy, ochroni ubrania przed ćmami. A co najważniejsze – nie zaszkodzi Twojemu zdrowiu!

Jak zrobić domowy odświeżacz powietrza?

Piękne słoiczki, które wydają się niekiedy niepotrzebne, ale szkoda ich wyrzucić, mogą z powodzeniem służyć jako pojemnik do odświeżacza powietrza. Jako składnik produktu bardo dobrze sprawdza się soda, jest ona w stanie zatrzymać różne nieprzyjemne zapachy przez wystarczająco długi okres czasu.

Składniki:

  • 1-2 małe słoiki z pokrywkami
  • soda oczyszczona
  • olejek eteryczny lub mieszanina różnych olejków eterycznych

Przygotowanie:

Wsyp na dno słoika centymetrową warstwę sody oczyszczonej.

stworzyć naturalny smak

Dodaj 7-12 kropli olejku eterycznego.

naturalny smak, co to jest

Zamknij słoik szczelnie pokrywką lub kawałkiem folii i dobrze wstrząśnij zawartością. Wykonaj kilka małych otworów w pokrywie, używając na przykład gwoździa i młotka lub śrubokrętu.

naturalny smak w pokoju

Odświeżacz z sody i olejku jest gotowy!

naturalny odświeżacz powietrza do domu

Nie musisz zamykać słoika pokrywką, możesz postawić świeczkę w jego dnie. Świeca podgrzeje i wzmocni wydobywający się zapach.

Aromat kawowy

Czy lubisz zapach kawy? Ten aromat kawy sprawi, że Twój piękny dom będzie jeszcze bardziej przytulny, wypełniając go niesamowicie pysznym aromatem kawy.

Możesz to zrobić dosłownie w ciągu kilku minut. Wystarczy, że napełnisz palonymi ziarnami kawy piękne słoiczki czy spodki i ustawisz je w całym domu.

Aromat pomarańczowy

Pomarańcze, cytryny i wszelkie inne owoce cytrusowe są również doskonałą podstawą do stworzenia odświeżacza o pięknym zapachu!

Składniki:

  • 1 pomarańcza
  • 3-5 kropli olejku pomarańczowego
  • 1 łyżeczka mielonego cynamonu
  • 2 goździki

Przygotowanie:

Użyj ostrego noża, aby odciąć górę pomarańczy. Za pomocą łyżeczki ostrożnie usuń miąższ.

Wsyp cynamon do pomarańczy, włóż goździki, dodaj kilka kropli olejku pomarańczowego i umieść gotowy odświeżacz w pomieszczeniu i delektuj się jego niebiańskim zapachem!

Naturalny odświeżacz pomoże stworzyć wyjątkową atmosferę w domu. Spośród wielu zapachów wybierz najbardziej odpowiedni i przyjemny zapach dla Twojego domu.

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!