Darmowy pedicure w domu: bez pumeksu, tarki i pilnika. Skuteczna, tania metoda, która zawsze działa.

Zwykle do pielęgnacji stóp używamy specjalnych narzędzi, takich jak pumeks czy tarka. Rezultat jest dobry, ale niestety krótkotrwały. Po kilku dniach skóra zaczyna wracać do stanu wyjściowego, jest szorstka i popękana.

W efekcie coraz częściej trzeba wykonywać tego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne. To prawdziwe błędne koło.

Latem bardziej niż kiedykolwiek skóra nóg wysycha i wymaga więcej uwagi. Otwarte buty narażają je na ryzyko uszkodzenia przez szkło, kamyki i tym podobne. Aby się chronić, ciało zaczyna pogrubiać naskórek stopy.

Podobny rezultat powstaje przy regularnej obróbce pięty za pomocą narzędzi do pedicure. Dlatego kilka miesięcy temu postanowiłam zrezygnować z tej procedury. Jak od tego czasu dbam o stopy dowiesz się z dalszej części artykułu.

Jak szybko i łatwo cieszyć się pięknymi stopami?

Zabieg pedicure rozpoczynam od przygotowania kąpieli stóp. Wlewam gorącą wodę do miski, dodaje 4 łyżki sody. Mieszam i zanurzam stopy w misce.

Złuszczam skórę rękami bez użycia narzędzi.
Następnie niewielką ilość sody wcieram w czyste, suche stopy i zakładam skarpetki.

Podczas chodzenia skarpetki z sodą złuszczają skórę: małe, ale nie gruboziarniste drobinki delikatnie zmiękczają stopy. Skarpetki muszą być założone przez co najmniej dwie godziny.

Zmywam sodę oczyszczoną, osuszam stopy i nakładam swój ulubiony krem ​​​​odżywczy.

Już po dwóch zabiegach poczujesz, że skóra Twoich nóg stała się zauważalnie bardziej miękka i przyjemna. Tego rodzaju pedicure robię regularnie w domu i mogę powiedzieć, że bardzo mi on pomaga. Polecam!

527 total views, 1 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!