Podlewaj kwiaty w ten sposób, aby rosły jak szalone. Cenne porady dotyczące pielęgnacji

Nadchodzi wielkimi krokami zbliża się zima a wraz z nią rozpoczyna się sezon grzewczy. Okres ten jest dość ciężki dla naszych roślin doniczkowych, ze względu na suchość powietrza związaną z ogrzewaniem pomieszczeń.

Nie znaczy to jednak, że Twoje ulubione rośliny muszą ucierpieć. Podpowiemy Ci jak o nie dbać, aby kwitły długo i pięknie.

Zadbaj o odpowiednią wilgotność

Zimą podlewamy kwiaty rzadziej, dlatego, iż nie rosną one tak szybko ja w okresie letnim. Nie mają zatem aż tak dużego zapotrzebowania na wodę.

W razie wątpliwości możemy łatwo sprawdzić, czy potrzeba je podlać. Wystarczy wsadzić palec na około trzy centymetry do gleby. Jeżeli jest ona mokra, podlewanie odłóż na później.

Nie zaniedbuj liści

Pamiętaj, aby przynajmniej raz w tygodniu przecierać liście wilgotną szmatką. Chroni to rośliny przed nadmiernym wysuszeniem. Dobrym sposobem jest również umieszczenie rośliny w łazience lub rozwieszanie w jej okolicy mokrych ręczników.

Można też spryskiwać kwiat wodą, kłaść obok niego naczynie z wodą, która będzie parować lub zainwestować w gotowe nawilżacze.

Podlewanie

Większość roślin lubi być podlewana rankiem. Najlepiej używać w tym celu wody odstanej (około 2 dni), o temperaturze około 17 stopni. Dzięki odstaniu pozbywamy się zanieczyszczeń, takich jak chlor czy też węglan wapnia, które często obecne są w wodzie bieżącej.

Powyżej opisana pielęgnacja roślin sprawdzi się również w innych okresach, także latem, wiosną i jesienią. Jak widać dbanie o rośliny nie jest trudne, należy jednak być systematycznym.

Regularne zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że kwiaty będą pięknie kwitły przez długi czas, nie będą usychać. Dzięki temu staną się niepowtarzalną, naturalną ozdobą naszego domu.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!