Jak poprawić krążenie krwi naturalnymi sposobami. Polecane dla osób powyżej 50 roku życia.

Krążenie krwi wpływa na odpowiednie funkcjonowanie całego organizmu. Krew to życiodajny płyn, który ma za zadanie zasilić nawet najbardziej oddalone komórki ciała w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze.

Krew która dociera do komórek, narządów i organów ma za zadanie dostarczyć im także minerały oraz tlen. Bez tego organizm nie byłby w stanie prawidłowo funkcjonować. Dobrze funkcjonujące krążenie ma niebagatelny wpływ na prawidłową wydajność organizmu człowieka.

Zaburzenia krążenia krwi wpływają na upośledzenie czynności wielu narządów oraz negatywnie wpływają na ogólne zdrowie człowieka. Brak lub zmniejszenie dostarczania składników odżywczych, witamin oraz tlenu do komórek organizmu powoduje ich upośledzenie oraz zaburzenia funkcjonowania.

Nierzadko pojawiają się wówczas problemy z prawidłowym funkcjonowaniem takich organów jak: mózg, nerki, serce czy wątroba. Odpowiednio wcześniej podjęte działania mające na celu zapewnienie optymalnego krążenia krwi w ciele pomogą uchronić przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi.

W celu usprawnienia krążenia krwi lekarze przepisują środki apteczne. W walce z tą chorobą dobrym rozwiązaniem okazują się być naturalne zabiegi, preparaty i procedury które nie tylko są zdrowie i ekologiczne ale także skuteczne i smaczne.

Olej kokosowy – pomaga obniżyć wysokie ciśnienie krwi

Olej kokosowy posiada w swoim składzie wiele unikalnych kwasów tłuszczowych które pomagają zmniejszyć stany zapalne w tętnicach. Warto spożywać codziennie od dwóch do trzech łyżek oleju kokosowego. Ważne aby olej był tłoczony na zimno i naturalny a najlepiej ekologiczny.

Włączanie do codziennej diety kurkumy

Prozdrowotne działanie kurkumy zna już prawie każdy. Kurkuma pozwala na obniżenie cukru we krwi, zapobiega nadmiernemu przyrostowi tkanki tłuszczowej, pomaga zmniejszyć nadmiar całkowitego stężenia cholesterolu we krwi.

Jej silne właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające wpływają na utrzymanie prawidłowego ciśnienia oraz wpływają na regulację krążenia krwi w organizmie. Kurkuma spowalnia proces tworzenia się koagulatów. Kurkumę warto stosować w postaci tzw. „złotego mleka”.

Do jego przygotowania potrzebne będą:

  • szklanka ciepłego mleka,
  • 1 łyżeczka miodu,
  • 1 łyżeczka sproszkowanej kurkumy.

Wszystkie produkty należy wymieszać ze sobą i spożywać przynajmniej dwa razy dziennie

Prozdrowotne właściwości pieprzy cayenne

Pieprz cayenne jest jedną z najbardziej wartościowych przypraw. Posiada dużą zawartość kapsaicynów które przyspieszają tempo przemiany materii i pomagają walczyć z nadciśnieniem. Kapsaicyna poprawia przepływ krwi przez naczynia krwionośne i wzmacnia ścianki tętnic. Dobrym sposobem jest przygotowanie mieszanki z pieprzu poprzez wymieszanie wszystkich jej składników i picie minimum dwa razy dziennie.

Składniki potrzebne do przygotowania napoju:

  • 1 szklanka wody,
  • 1 łyżka melasy,
  • 2 łyżki octu jabłkowego (najlepiej naturalnego, ekologicznego),
  • pół łyżeczki pieprzu cayenne w proszku

Zielona herbata dobra na nadciśnienie

Liście zielonej herbaty charakteryzują się dużą zawartością przeciwutleniaczy. Pomagają zwalczyć wolne rodniki, poprawiają tempo przemiany materii, wspomagają zmniejszyć napięcie tętnic oraz walkę z nadciśnieniem. To właśnie zielona herbata znana jest jako wspaniały środek rozszerzający naczynia krwionośne i zwiększający przepływ krwi przez tętnice i żyły. Napar z zielonej herbaty warto pić każdego dnia, nawet kilka razy dziennie. Do jego przygotowania potrzeba:

  • 1 szklankę wody,
  • 1 łyżkę zielonej herbaty (najlepiej liściastej,
  • 1 łyżka miodu do smaku

W celu przygotowania naparu należy przegotowaną wodę ostudzić do temperatury 70 stopni Celsjusza. Następnie dodać łyżkę liści zielonej herbaty i zaparzać przez kilka minut. Całość należy odcedzić i dodać miód do smaku według indywidualnych upodobań.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!