Zasłony są białe jak w pierwszym dniu zakupu. Moczyć 10 minut i załadować do pralki. Godzinka i gotowe.

Nawet gdy byłam mała, pamiętam, jak moja mama prała zasłony. Zawsze mieliśmy je idealnie białe, nawet w kuchni. Niestety był to proces bardzo czasochłonny i skomplikowany.

Istnieje wiele różnych środków, które skuteczne i pomagają zaoszczędzić czas. Ale problem zaczyna się z zasłonami kuchennymi.

Absorbują nie tylko kurz, ale także wszelkie zapachy kuchenne, sadzę i tłuszcz. Wiele osób rezygnuje z kupna białych firan do kuchni, ponieważ szybko zmieniają kolor na żółty.

Gdy poznasz nasz sposób na pranie firan za pomocą zwykłego płynu do płukania jamy ustnej, odważysz się na zakup śnieżnobiałych firan!

Jak wyprać zasłony kuchenne

1.  Potrząśnij energicznie firaną kilka razy, aby usunąć kurz.

2. Umieść ją w głębokim pojemniku i napełnij zimną wodą.

3. Dodaj 30 ml płynu do płukania zębów. Poczekaj 10 minut.

4. Delikatnie przepierz zasłonę ręcznie. Wylej brudną wodę.

5. Włóż zasłonę do pralki. Użyj proszku dla niemowląt i włącz tryb delikatnego prania.

Lekko wilgotną firanę należy wyprasować, a następnie zawiesić na oknie.

zdejmij tiul kuchenny

Płyn do płukania ust zamiast detergentów

Aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy. Nawet jeśli regularnie wyjmujesz śmieci, wydaje się, że plastikowe wiadro jest dosłownie nasycone nieprzyjemnymi zapachami.

Co można z tym zrobić ? Zwilż bawełniany wacik płynem do płukania ust i przetrzyj nim wiadro.

eliminacja zapachu

Do mycia okien. Napełnij butelkę z rozpylaczem płynem do płukania jamy ustnej i weź czystą szmatkę – okna będą dosłownie błyszczeć!

Do dezynfekcji. Niezależnie od tego, czy pralka znajduje się w kuchni czy w łazience, jej bęben i wnętrze drzwi muszą być okresowo dezynfekowane. Aby to zrobić, wystarczy wlać 120 ml płynu do bębna i ustawić tryb prania na 90 ° C.

dezynfekcja pralki

Do dezynfekcji płytek kuchennych. Zamierzasz myć podłogę? Dodaj nakrętkę płynu do płukania ust do wiadra z czystą wodą i umyj podłogę tym produktem. Dodatkowym plusem jest przyjemna świeżość w pokoju.

W ten sposób zwykły płyn do płukania ust może nie tylko rozwiązać problem brudnych zasłon z kuchni, ale także przywrócić porządek w domu .

Czy podoba Ci się ten pomysł? Pamiętaj, aby udostępnić ten artykuł znajomym w mediach społecznościowych!

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!