Lekarz z Izraela: ” Te zalecenia mogą nawet uratować Ci życie”. Zahamuj raka we wczesnym stadium

Przełom w leczeniu nowotworów. Zalecenia Izraelskiego lekarza.

Coraz częściej możemy usłyszeć o przełomach w leczeniu różnych chorób, a w szczególności tych onkologicznych. Nie ma cudownego leku na pozbycie się nowotworu, niezależnie czy jest on w lekkim stadium, czy też jest zaawansowany i złośliwy.

Na jaw wyszły sposoby, jak zmienić los pacjentów i rozpoznać chorobę jak najwcześniej. Szybka diagnoza i równie szybkie działanie pozwalają pokonać lub przynajmniej osłabić śmiertelną chorobę.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady.

  1. Niezwykle ważna jest świadomość istniejących chorób oraz umiejętność zauważania niepokojących objawów, takich jak, np. zmiany na ciele.
  2. Po wykryciu jakichkolwiek objawów należy niezwłocznie udać się do specjalisty.
  3. Badania profilaktyczne są bardzo ważne i trzeba je co jakiś czas wykonywać.
  4. Najważniejsza jednak jest to, że społeczeństwo powinno być świadome zaleceń dotyczących wczesnej diagnozy, odpowiadające wiekowi, płci, itp.

Izraelska medycyna. Dlaczego edukacja jest tak ważna?

Izraelska medycyna jest jedną z najbardziej postępowych na świecie i słusznie twierdzi, że profilaktyka oraz wczesne wykrycie choroby jest znacznie korzystniejsze dla państwa, niż długotrwałe i nie zawsze skuteczne leczenie.

Nic dziwnego, że WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia oraz państwowe Ministerstwa Zdrowia przykładają dużą wagę do edukacji w szkołach, przedszkolach oraz nawet w firmach, czy też na specjalnie organizowanych eventach.

Wczesne wykrycie choroby daje szansę na zdrowie oraz długie życie. Dlatego też izraelscy medycy polecają ten sposób, ponieważ powielanie schematu pomoże we wczesnym rozpoznaniu patologii oraz szybkim rozpoczęciu terapii.

Jakie badania profilaktyczne powinno się wykonywać?

Po ukończeniu czterdziestego roku życia (i wcześniej) niezależnie od płci należy przejść pełną morfologię, która pomaga w wykryciu poważnych problemów zdrowotnych. Przykładowo, jeśli poziom hemoglobiny będzie zbyt niski lub zbyt wysoki, lekarz powinien od razu zacząć szukać przyczyny tej nieprawidłowości.

Mężczyźni po ukończeniu pięćdziesiątego roku życia powinni co najmniej raz w roku poddawać się specjalistycznym badaniom gruczołu krokowego, które pozwalają wykryć m.in. markera guza PSA.

Kobiety, które ukończyły czterdzieści lat co najmniej raz na dwa lata, a najlepiej częściej, powinny mieć robione profilaktyczne badanie mammograficzne, a przynajmniej raz w roku udać się na konsultację do mammologa, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Powinny też minimalnie raz w roku chodzić na konsultacje ginekologiczne. Ważne są badania, które pozwolą wykryć raka szyjki macicy – warto zapytać się o nie lekarza.

Od pięćdziesiątego roku życia, kobiety i mężczyźni, powinni zadbać o to, aby co roku wykonywać gastroskopię oraz kolonoskopię. Jest to bardzo ważne, ponieważ rak jelita grubego, jak i cienkiego jest jednym z częściej wykrywanych nowotworów. Należy dołączyć do tego badania krwi utajonej w kale.

Jeśli w twojej rodzinie występowały jakiekolwiek choroby onkologiczne, warto skonsultować się z genetykiem, ponieważ takie osoby zazwyczaj mają większą szansę na zachorowanie.

Kolejnym niezwykle ważnym zaleceniem, które dotyczy osób w każdym wieku, jest coroczne odwiedzanie dermatologa. W przypadku zobaczenia na skórze niepokojących zmian i guzów należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Czerniak, rak skóry jest najczęściej występującym nowotworem. Atakuje dzieci, młodzież, dorosłych i osoby starsze, dlatego warto się badać niezależnie od wieku.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!