Ta pułapka na komary sprawdza się u mnie od lat. Jest to najprostszy sposób na ich pokonanie.

Komary, podobnie jak wiele innych owadów, potrafią uprzykrzyć życie. Trudno jest wyeliminować komary z ogrodu, działki, a zwłaszcza z wody w miesiącach letnich.

Nasza pułapka na komary wykorzystuje cukier i drożdże do odstraszania owadów. Jest niedroga, prosta i bezpieczna w użyciu, może być stosowana w pomieszczeniach i na zewnątrz. Pułapka przyciąga muszki owocówki i osy, a także szerszenie, meszki i szerszenie.

Jest łatwa do założenia i działa przez dwa tygodnie. Pułapka na komary. Przygotuj:

  • plastikową butelkę o pojemności 1,5 l
  • Ciepła woda w szklance
  • 2 łyżki stołowe cukru granulowanego
  • 1 łyżeczkę suchych drożdży
  • Kawałek ciemnego materiału, takiego jak gazeta, ściereczka lub folia.

Szyjka powinna być odcięta w jednej trzeciej długości.

Do butelki wlej szklankę ciepłej wody. Wymieszać cukier, a następnie dodać drożdże. Wymieszać drożdże z mieszaniną, a następnie ponownie wymieszać.

Odciętą szyjkę umieść w butelce do góry dnem. Aby je skleić, można użyć kleju lub taśmy klejącej.

Zawiń butelkę na zewnątrz, używając ściereczki, gazety lub folii. Zabezpiecz krawędzie spinaczami do papieru lub zawiń w gazetę.

Pułapkę należy umieścić w ciemnym miejscu w pomieszczeniu. Zapach sfermentowanych drożdży i zaciemnione wnętrze będą przyciągać komary.

Wlecą one do środka, ale nie będą w stanie wydostać się przez wąską szyjkę butelki lub lepkie ścianki. Utoną więc w mieszance. Do przynęty można też dodać coś słodkiego, np. miód, kawałki owoców lub dżem, i umieścić ją w wyłożonej folią łódeczce.

Comments

Loading...