Oto przepis na sprawdzone lekarstwo mojego dziadka, które pomoże każdemu, kto źle się czuje.

Zimą, gdy na dworze szaleją choroby i ujemna temperatura, wystarczy kilka kropel herbaty, a to z pewnością postawi Cię na nogi.

Odłóż kilka śliwek i wypróbuj ten stary przepis. Doskonała pomoc przy grypie, przeziębieniu, bólu gardła, przeziębieniach, wirusach i innych nieprzyjemnych dolegliwościach. Ponieważ jest to lek z alkoholem, dzieci nie powinny go spożywać, ale dorośli mogą go wlać do prawie wrzącej lub gorącej wody z herbatą i chwilę poczekać. Alkohol odparowuje, ale pozostaje silny zapach, który lepiej uwalnia ubytki niż krople do nosa.

Potrzebujemy:

  • 1/2 kg śliwek bez pestek
  • 1/2 litra alkoholu – jak najmocniejszy, biały – nawet 70%
  • 15 dkg cukru

Wykonanie:

Zrobiliśmy również bezcukrową wersję alkoholu i śliwek, która świetnie nadaje się na bolące stawy i mięśnie . Procedura jest taka sama, pomijając cukier. W ten sposób dodaj produkt do miski, w której będziesz moczyć stopy przez 15-20 minut. Jest to doskonały zabieg leczniczy na obolałe stopy.

Przygotowanie jest bardzo proste, śliwki i alkohol wkładamy do szklanego pojemnika i kładziemy w ciemnym miejscu na 6 tygodni.

W tym czasie nalewka nabiera smaku i koloru. Po 6 tygodniach dodaj cukier do mieszanki i odstaw na słoneczne miejsce, aż cukier się rozpuści. Następnie odcedź, przelej do czystej butelki i użyj na schorowane miejsca lub dodaj do herbaty.

Jest to silny lek, ale ponieważ zawiera alkohol, nie należy go podawać dzieciom.

Comments

Loading...