Mamy je w domu wszyscy, ale mało kto o tym wie: Zapomnij o brzydkich nogach – Lekarstwo na pajączki.

Pajęczaki – problem, z którym boryka się każdy z nas. Fioletowe, czasami bolesne zmiany, które potrafią uprzykrzyć życie i być powodem do wstydu.

Jest kilka czynników, przez które musimy znosić popękane żyłki na nogach, m.in. zmiany hormonalne, praca przy biurku i brak ruchu, czy kilka kilogramów za dużo, a w końcu nadwaga i otyłość.

Istnieją jednak sposoby, które pozwolą wam zapomnieć o tym nieestetycznym utrapieniu i znów będziecie mogli cieszyć się pięknymi nogami! Co ważne, metody, które przedstawiam wam poniżej, zakładają użycie produktów tanich i łatwo dostępnych, dostaniecie je w niemal każdym sklepie.

OCET JABŁKOWY

Metoda nie jest na szczęście zbyt skomplikowana. Wystarczy, że weźmiesz do ręki wacik kosmetyczny, nasączysz go octem i 3 razy dziennie przez 30 dni będziesz delikatnie nacierać miejsce, w którym znajdują się pajęczaki. Tylko pamiętaj, żeby nie pocierać octem skóry twarzy, bo może to skończyć się jej podrażnieniem!

NIEDOJRZAŁE POMIDORY

Kolejna metoda jest nieco delikatniejsza i nie musicie martwić się o jakiekolwiek podrażnienia skóry. Przygotuj niedojrzałe, jeszcze zielone pomidory. Jeśli nie masz do nich dostępu, dobrym zamiennikiem będą surowe ziemniaki.

Są one bogate w organiczny związek chemiczny – solaninę – doskonały w walce ze zmianami skórnymi, jednak niebezpieczny dla układu pokarmowego. Jego spożycie może skutkować zatruciem! Teraz pokrój pomidory lub ziemniaki w plasterki i ułóż na fioletowych zmianach.

Po kilku minutach (od 2 do 3 minut) zdejmij plasterki i koniecznie posmaruj leczone miejsce kremem nawilżającym. Jest to wskazane ze względu na wysuszające właściwości solaniny. Wystarczy 10 dni terapii, by niemal całkowicie pozbyć się pajęczaków!

Wypróbuj te proste sposoby już teraz i ciesz się ładnymi nogami!

Comments

Loading...