Wreszcie udało mi się znaleźć idealny środek na mszyce i ślimaki a wypróbowałam wiele metod.

Każdego roku hodujemy rośliny, poświęcając na to dużo czasu i wysiłku. Wydawałoby się, że wszystko idzie zgodnie z planem i jest pod ścisłą kontrolą.

Jednak sytuacja zmienia się całkowicie, gdy pojawiają się na działce szkodniki. Te małe stworzenia mogą przysporzyć ogrodnikowi wielu problemów, a nawet pozbawić długo oczekiwanych plonów. 

Aby zapobiec rozpowszechnieniu się śliników, ślimaków i mszyc na wszystkie grządki, ważne jest regularne sprawdzanie roślin, a jeśli znajdą się „wrogowie”, należy szybko podjąć działania w celu ich wyeliminowania.

Ja używam zwykłej musztardy w proszku, która jest dostępna w każdym supermarkecie, jako środka profilaktycznego. Kosztuje grosze, a przynosi ogromne korzyści.

Ponadto musztarda w proszku jest całkowicie naturalnym produktem, co oznacza, że ​​nie wyrządzi żadnej szkody ani sadzonkom, ani ludziom.

Na co może pomóc?

Musztarda doskonale sprawdza się w walce z wieloma szkodnikami, ja dzięki jej pomocy pozbyłam się: 

  • ślimaków,
  • śliników,
  • gąsienic,
  • mszycy.

Jak stosuję musztardę w proszku ? – Możesz ją kupić TUTAJ

Musztardy używam na dwa sposoby – w postaci suchej i jako napar. 

Aby zwalczyć gąsienice, ślimaki, śliniki na kapuście i jagodach, wysypuję musztardę w proszku między rzędami. Ostatnim razem dodałam do niej trochę czerwonej papryki – ta płonąca mieszanka natychmiast wypędziła wszystkich nieproszonych „gości”.

W przypadku mszyc i gąsienic wykonuję na roślinach dolistne zabiegi naparem musztardowym. Aby go przygotować, wsyp 100 gramów suchej musztardy do wiadra z wodą, pozwól roztworowi postać przez 2 dni, a następnie rozcieńcz go wodą w stosunku 1:1, dodaj odrobinę mydła w płynie, aby uzyskać lepszą przyczepność.

Napar jest gotowy i można go stosować zgodnie z przeznaczeniem – spryskuję nim ogórki i agrest, a jeśli masz na swojej działce inne krzewy jagodowe, ta procedura będzie dla nich przydatna. 

Kupując kilku paczek musztardy w proszku możesz niezawodnie chronić swój ogród przed szkodnikami – ślimaki, śliniki, mszyce i gąsienice nie będą już wyrządzać szkody twoim sadzonkom!

509 total views, 1 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!