Jak pozbyć się trudnych plam za pomocą octu – naturalne środki działają lepiej niż chemiczne detergenty.

Na pewno słyszeliście już kiedyś o tym, że ocet pomaga pozbyć się plam lub nieprzyjemnych zapachów. Jednak czy znacie wszystkie możliwości wykorzystania octu podczas prania?

W tym artykule przedstawimy wam aż 5 jego zastosowań. Po zapoznaniu się z tym co mamy wam do przekazania, możecie zaprzestać kupowania wszelkich odplamiaczy, zmiękczaczy czy neutralizatorów zapachu.

Dzięki temu na pewno zaoszczędzicie sporo pieniędzy. Wszystko czego potrzebujecie tak naprawdę jest już w waszym domu, a jeżeli nawet nie to ocet jest zdecydowanie tańszy niż jakikolwiek wcześniej wspomniany specyfik do prania.

Oto lista, która odmieni Twoje życie. Przedstawiamy wam ocet jako:

Wybielacz

Jeżeli Twoje białe ubrania nieco zżółkły lub masz na nich jakieś plamy, których ciężko się pozbyć, dodaj do swojego białego prania 1,5 szklanki octu.

Natomiast w wypadku uporczywych plam od potu bądź dezodorantu pod pachami twojej białej koszuli, sprawę może rozwiązać wymoczenie jej w mieszaninie sporządzonej z gorącej wody i octu w proporcjach 1:4.

Neutralizator nieprzyjemnych zapachów do ubrań

Jeżeli nie możesz pozbyć się brzydkiego zapachu, przykładowo ze swojej odzieży sportowej, wystarczy że dodasz do prania jedną szklankę octu, a rozprawi się on z tym problemem.

Odplamiacz

Nie ma znaczenia jak powstała dana plama, ocet powinien poradzić sobie nawet z tymi najbardziej uporczywymi. Wlej ocet do pojemnika np. po płynie do szyb i spryskaj nim plamę, a następnie pozostaw na 10 – 15 minut.

Łagodniejszych plam można pozbyć się przez wymoczenie w mieszaninie powstałej z octu i wody w proporcji 1:2. Wymoczone lub spryskane ubranie należy następnie wyprać i gotowe!

Zmiękczacz do tkanin

Ocet dzięki swoim właściwościom rozkłada resztki detergentu, co powoduje, że wyprane z jego dodatkiem ubrania będą mięciutkie i przyjemne w dotyku. W tym celu należy dodać szklankę octu do dozownika na płyn w Twojej pralce.

Produkt do ochrony koloru ubrań

Często bywa tak, że po kilku praniach ubrania zaczynają blaknąć. Możemy temu zapobiec poprzez dodanie szklanki octu do pierwszego cyklu prania. Ta metoda zapobiega również farbowaniu ubrań.

Mamy nadzieję, że teraz nie trzeba Was już dłużej przekonywać do tego, że powinniście przenieść ocet z kuchni do łazienki.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!