Jak dbać o kwiaty aby były piękne i rosły jak szalone – przepis na domowy sposób który zawsze się sprawdza

Jak dbać o kwiaty aby były piękne i rosły jak szalone? Poniżej znajdziesz przepis na domowy sposób, aby odżywić kwiaty.

Dbanie o ogród można traktować jako hobby i przyjemne spędzanie wolnego czasu. Nie ma nic przyjemniejszego niż patrzenie, jak pięknie rosną nasze rośliny. Aby kwiaty były ciągle piękne nie należy je tylko podlewać wodą, a odpowiednio nawozić. Jeżeli będziemy je karmić tylko wodą, po pewnym czasie przestaną rosnąć.

Chyba w każdej lodówce znajdziemy mleko, dla nas zwykły produkt, a dla kwiatów jest to najlepszy przysmak, który powoduje obfite kwitnienie.

Nawóz mleczny nie tylko odżywia rośliny mikroelementami ale również odżywia glebę.

Zawiera przyjazne bakterie, które rozmnażając się zapobiegają powstawaniu szkodliwych grzybów i pleśni, które mogą zaszkodzić roślinom. Co ciekawego, mleko może syntetyzować witamy i inne biologiczne substancje, które są niezbędne do życia naszych roślin.

Mlecznego nawozu można używać do większości roślin ale najbardziej sprawdzi się przy pielęgnacji róż, pelargonii, fikusów.

Do naszego zbawiennego nawozu potrzebujemy jedynie trzech składników:

  • 100 ml mleka,
  • litr wody,
  • 3 krople jodu.

Wszystkie trzy składniki trzeba ze sobą połączyć wytwarzając miksturę.

Najlepiej przelać ją do zamykanego słoika lub konewki. Około godzinę przed planowanym nawożeniem podlej kwiaty czystą wodą. Nie można tego nawozu wlewać do suchej gleby.

W zależności od wielkości doniczki wlewamy od 3 do 6 łyżek roztworu do roślin. Tą samą miksturą możemy spryskać liście. Woda mleczna tworzy na liściu specjalną barierę ochronną przed szkodnikami.

W taki sposób można walczyć nawet z mączniakiem prawdziwym, nie używając do tego chemicznych nawozów. Nie stosować częściej niż raz na dwa tygodnie.

Roztwór można również wykorzystywać do podlewania pomidorów, bakłażanów, ogórków. Nie nadaje się jednak do palm, kaktusów i sukulentów.

775,616 total views, 1 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!