Za pomocą tej starej receptury nawet ścięte róże ze sklepu będą kwitły w Twoim ogrodzie przez całe lato.

Ogrodnictwo to bardzo przydatne hobby, które nie tylko poprawia kondycję fizyczną, ale także przynosi korzyści naszym umysłom i duszom.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej cieszyć się ogrodnictwem, mamy dla Ciebie świetną wskazówkę, dzięki której zaoszczędzisz również na zakupie nowych roślin. Dzięki tej prostej metodzie z powodzeniem ukorzenisz nawet najbardziej wymagające rośliny. To proste, a efekt jest naprawdę świetny. Nie potrzebujesz żadnych drogich stymulatorów ukorzeniania.

Najsilniejszy hormon ukorzeniający starych ogrodników – zaklęcie, którego nie łapie nawet chemia sklepu

Znam tę metodę od mojego dziadka. Stosujemy go zawsze, gdy chcemy coś rozmnożyć sadzonkami – od zwykłych pelargonii, przez lawendę, po drzewa owocowe. Możesz łatwo wyrzucić akceleratory ukorzeniania – tak naprawdę nie trzymają się tego starego przepisu.

Sprawdź, czy masz wierzbę na swojej posesji lub przed domem. Istota triku polega na tym, że do ukorzeniania używa się drewna wierzby. Wystarczy od 15 do 20 gałązek dowolnej odmiany wierzby i pojemnik z wodą.

Jak to zrobić?

Włóż pokrojone gałązki do pojemnika i zalej lekko letnią wodą. Pozostaw je w wodzie na co najmniej 24 godziny (jednak zalecany jest również 48-godzinny pobyt), następnie usuń gałązki i zanurz w tak otrzymanym roztworze na jeden dzień sadzonki, które chcesz posadzić.

Po tym czasie posadź je w wybranym przez siebie miejscu. Naturalny roztwór do ukorzeniania można przechowywać w chłodnym miejscu lub bezpośrednio w lodówce przez miesiąc bez utraty jego działania. Z sadzonkami potrafi robić naprawdę wspaniałe rzeczy. Wypróbuj ten stary, sprawdzony przepis.

Roztwór z drożdży

Roztwór drożdżowy był już używany przez naszych dziadków. Stymuluje roślinę, rozwój systemu korzeniowego, dzięki czemu sadzonki szybko się ukorzenią i wydalą mocne korzenie. Dodaj 100 g drożdży na litr wody i wymieszaj. Pozostaw sadzonki w tym roztworze na 24 godziny, a następnie spłucz. To stara i sprawdzona metoda stymulacji roślin i rozwoju systemu korzeniowego.

Więcej sztuczek na rozmnożenie sadzonek

Mocna dwójka do ukorzeniania!

Czego potrzebujemy?

  • cynamon,
  • szklany kubek z podłożem do wysiewu,
  • plastikowa torba.

Przygotowanie:

Podstawą jest uzyskanie młodych i zdrowych sadzonek – poznasz je po zielonym kolorze i mocnych liściach. Takie sadzonki mają największą siłę ukorzeniania. Jeśli na cięciu jest dużo liści, możesz zmienić ich kolejność. teraz zanurzamy spód sadzonek w miodzie, a następnie maczamy je w cynamonie – jeśli sadzonki są zbyt szerokie, po prostu nacieramy spód jak największą ilością miodu.

Tak przygotowany pęd wprowadza się do podłoża siewnego w szklanym pojemniku. Podlewamy i cały kubek wkładamy do plastikowej torebki. Miód i cynamon zabijają szkodliwe bakterie i chronią korzeń przed chorobami, działając jednocześnie silnie stymulująco.

Plastikowa torebka stworzy w środku idealny klimat do wzrostu korzeni, szklana miseczka zapewni wystarczającą ilość światła. Zdaniem wielu ogrodników jest to najlepsza i najskuteczniejsza metoda ukorzeniania. Po 5 do 10 dniach roślina zapuszcza korzenie. Ta metoda jest używana przez wielu ogrodników, wypróbuj ją sam.

Korzenie do róż ciętych

Czy dostałeś cięte róże? Wypróbuj prostą sztuczkę domową, która zakorzeni się i będziesz cieszyć się nimi przez miesiące! Jeśli dostałeś bukiet róż, które powoli, ale pewnie zaczynają więdnąć i tracić piękno, możesz spróbować małego domowego eksperymentu. Jeśli im się to uda, róże na twoim parapecie zakorzenią się i później możesz je posadzić w ogrodzie obok innych róż.

Jak to zrobić?

Weź ostry nóż i zdejmij czubek róży. Odetnij również dolną część i usuń wszystkie liście z pozostawionej łodygi. Odcięta część powinna mieć około 20-25 cm długości.

Aby ukorzeniła się cięta róża, przedstawiamy 3 najlepsze domowe metody, aby to zrobić.

1.Przygotujemy roztwór zawierający drożdże. Używamy 100 mg drożdży na litr wody. Sadzonki moczymy w roztworze do około 1/3 sadzonek i pozostawiamy w nim na 1 dzień. Następnie spłucz ciepłą wodą i przenieś na parapet w pojemniku z wodą tak, aby osiągnął maksymalnie ½ sadzonek.

Wychodzimy na słoneczne stanowisko w mieszkaniu w temperaturze pokojowej. Regularnie zmieniamy i uzupełniamy wodę, aby zawsze sięgała około ½ sadzonek .

2.1 łyżeczkę miodu rozpuścić w 1 litrze wody. Namocz sadzonki w tym roztworze tak, aby roztwór osiągnął około 1/3 sadzonek . Następnie przenieść do pojemnika z czystą wodą tak jak w poprzednim przypadku (nie musimy spłukiwać ciepłą wodą).

3.Dodaj 10 kropli świeżego soku Aloe Vera do litra wody. Aloes przyspiesza wzrost korzeni i wzmacnia „odporność” sadzonek. Woda powinna docierać do sadzonek. Zawsze go uzupełniamy, aby nie spadł poniżej tego poziomu. Po 10 dniach dodaj kolejne 5-7 kropli soku z aloesu.

Kiedy sadzonki wypuszczą wystarczająco mocne korzenie, po prostu posadź je w doniczce z podłożem. Kiedy nadejdzie wiosna, przenieś je na zewnątrz, a później przenieś do ogrodu na inne róże. Alternatywnie możesz wybrać uprawę tylko w doniczce – wybór należy do Ciebie! 🙂

471 total views, 1 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!