Wystarczy że użyjesz tego składnika: Skuteczny sposób by oczyścić swoje stopy, usunąć popękaną skórę pięt.

Wiele osób, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, zaniedbuje kwestię pielęgnacji stóp. Zazwyczaj przypominamy sobie o niej wraz z nadejściem lata, gdy zmuszeni jesteśmy wystawić nasze stopy na widok publiczny.

Tymczasem systematyczne oczyszczanie stóp i złuszczanie martwego, zrogowaciałego naskórka to nie tylko warunek utrzymania naszych stóp w dobrej kondycji przez cały rok. To także jedyny sposób na uniknięcie takich zdrowotnych powikłań jak na przykład: odciski, nagniotki, czy pękająca skóra pięt…

Aby zadbać o skórę swoich stóp nie potrzeba wiele. Nie musimy w tym celu wydawać dużych pieniędzy na drogie zabiegi w salonach kosmetycznych. Nie musimy również poświęcać na to bardzo dużo czasu. Wystarczy znaleźć 20 minut dwa razy w tygodniu, podczas których usiądziemy wygodnie w swoim domach, mocząc stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem opakowania proszku do pieczenia.

Taki roztwór wygładza skórę i zmiękcza paznokcie, co sprawia, że ich pielęgnacja również staje się zdecydowanie łatwiejsza.

Aby wzmocnić ten efekt, po wymoczeniu stóp w wodzie z proszkiem do pieczenia, warto zastosować na nich peeling, a następnie nasmarować je kremem nawilżającym. Po takim zabiegu, nasze stopy będą miękkie i gładkie jak u niemowlaka!

Składniki potrzebne do stworzenia roztworu:

Comments

Loading...