Jak zrobić pranie „bez chemii”. Jestem zaskoczona skutecznością. Tak, to możliwe.

Żyjemy w epoce maksymalnych ułatwień. Mamy pralki automatyczne, pralko-suszarki, nikt z nas już nie pierze „na tarze”, ani nawet w kultowej „Frani”…

Mamy proszki do prania, płyny do płukania, kapsułki, a oprócz tego mamy jeszcze… Całe morze alergii.

Czy jest możliwe zminimalizowanie użycia chemii w życiu codziennym? Czy jest możliwe pranie bez chemii, pranie bez proszku?

To może brzmieć absurdalnie, wydawać się niewiarygodne, ale istnieje przepis na pranie bez proszku. Tanie, ekologiczne i co najważniejsze – skuteczne.

Pranie bez proszku – jak to możliwe?

Spróbujmy, chociaż raz, zrezygnować z proszku do prania. Z pomocą przychodzą nam rzeczy, które znajdują się w każdym domu.

Soda oczyszczona, sól i cukier – to produkty, które będą nam potrzebne.

Cukier doskonale nadaje się do wybielania tkanin, delikatnych materiałów. W roztworze cukru (jedna łyżka cukru na litr wody) z łatwością wybielimy zażółcone, zmatowiałe firanki.

Soda oczyszczona to doskonały, ekologiczny detergent.

Możemy używać jej do sprzątania i mycia powierzchni, więc dlaczego nie spróbować użyć jej do… prania?

Pasta, którą zrobisz z roztworu sody oczyszczonej i wody, doskonale nada się do zmywania plam w praniu ręcznym. Soda wsypana bezpośrednio do bębna pralki doskonale wypierze i wybieli nasze pranie.

Do prania można użyć także roztworu sody i wody (dwie łyżki sody oczyszczonej na litr wody).

Zabrudzenia doskonale usunie też sól.

Zmieszaj w misce gorącą wodę z dwiema łyżkami soli na każdy litr wody. Powstanie doskonały roztwór do prania ręcznego zszarzałych, zmatowiałych tkanin.

Materiały uprane ekologicznie można potem wypłukać w pralce. Potem pozostaje już tylko ucieszyć się z powodu eko-czystości.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!