Jak zrobić pranie „bez chemii” ? Łatwiej niż myślisz. Tak, to możliwe.

Pranie bez proszku … Dla wielu brzmi to jak coś zupełnie niemożliwego. Plam i nieprzyjemnych zapachów nie można usunąć bez proszku i płynu… a może jednak jest to możliwe?

Pozwól, że powiem Ci jak prostymi, dostępnymi w każdym domu środkami możesz łatwo usunąć nawet najbardziej trudne plamy i odświeżyć swoje ubrania!

Sól, cukier, soda

Te trzy produkty mogą prawie całkowicie zastąpić proszki i płyny wykorzystywane do prania. Zacznijmy od soli: te białe kryształki nadadzą się zarówno do białych, jak i kolorowych tkaniny. Dzięki soli rzeczy są również niezwykle miękkie.

Aby wyprać ubrania za pomocą soli włóż je do głębokiej miski, zalej gorącą wodą. Następnie zostaw pranie w misce na 10 minut. Po wykręceniu i odłożeniu rzeczy na bok rozpuść sól w tej samej, ciepłej wodzie (2 łyżki soli na 1 litr wody).

Po całkowitym rozpuszczeniu kryształów ponownie włóż odzież do pojemnika z roztworem i pozostaw na półtorej godziny. Możesz wypłukać później rzeczy w pralce, ustawiając żądany tryb pracy urządzenia.

Cukier w domu

A co powiesz na sodę? W większości przypadków idealnie nadaje się jako środek czyszczący do kuchni, ale okazuje się, że można ją również używać do prania. Po prostu wymieszaj 2 litry wody i 1 łyżkę sody. Poczekaj, aż proszek się rozpuści. Dodaj 1 łyżkę nadtlenku wodoru. Wymieszaj wszystko i wlej do butelki z rozpylaczem

Taki środek możesz rozpylić na plamę i łatwo sprać plamy przed wysłaniem do pralki.

Aby firany były śnieżnobiałe i czyste po prostu zanurz je w wodzie z mydłem i przepłucz dwukrotnie. Następnie rozpuść cukier w wodzie w stosunku 1 łyżka na 1 litr wody. Zanurz w roztworze firany na pół godziny. Aby wybielić firany, zawsze dodawaj 2-3 łyżki cukru do wody do płukania.

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!