Jak pokonałam przepuklinę kręgosłupa. Płótno propolisowe na przepuklinę i inne schorzenia.

Nasza rodzina od dawna wie, jak leczyć przepuklinę kręgosłupa. Nasz dziadek, wiejski pszczelarz, zawsze pomagał znajomym oraz rodzinie ( w tymi również mi) pokonać tę dolegliwość.

W połowie maja przybywali do niego ludzie z całego regionu po płótno propolisowe, które, jak mawiał mój dziadek, mogło poradzić sobie z każdą chorobą.

Płótno propolisowe to bawełniany lub lniany materiał, który znajduję się w ulu. Pszczoły pokrywają tkaninę woskiem, propolisem i innymi przydatnymi enzymami.

Płótno zmienia się raz w roku, w maju, w przeddzień roju. Wyrzucanie tak cennej tkanki nie jest brana pod uwagę przez żadnego pszczelarza.

Ma silnie właściwości fitoncydalne i radzi sobie z chorobami narządów laryngologicznych, nie gojącymi się ranami i oparzeniami, bólem stawów, nerwobólami i przepuklinami  kręgosłupa.

jak sam leczyć przepuklinę kręgosłupa

Propolis jest niewątpliwie cudownym lekarstwem. To cały magazyn substancji leczniczych. Zawiera wszystkie najbardziej przydatne substancje biologiczne : wydzieliny z pąków drzew, żywicy, pyłków. Propolis dezynfekuje i leczy rany, znieczula i zabija grzyby.

Przydatne enzymy przenikające przez skórę korzystnie wpływają na tkanki miękkie i stawy. Propolis ma działanie przeciwnowotworowe, jest silnym naturalnym antybiotykiem, stymuluje produkcję limfocytów i tłumi rozwój wirusów.

jak leczyć przepuklinę kręgosłupa w domu

Do celów leczniczych stosuje się płótno propolisowe w następujący sposób: najpierw tkanina jest cięta na kilka części, ogrzewana parą, a następnie nakładana na bolące miejsce stroną propolisu. Wierzch tkaniny należy przykryć folią i dobrze ją owinąć, najlepiej bawełnianą szmatką.

Po podgrzaniu propolis zacznie być aktywnie wchłaniany przez skórę. W przypadku przepukliny kręgowej taki kompres zaleca się wykonywać na noc. A podczas zaostrzenia choroby, przy silnych atakach bólu, najlepiej jest go nosić bez zdejmowania.

jak leczyć przepuklinę kręgosłupa bez operacji

Oprócz łagodzenia bólów pleców płótno propolisowe stosuje się w walce z chorobami grzybiczymi nóg.

Możesz też wykonać inhalację: w czajniku z gorącą wodą zanurz kawałek tkanki propolisu. Parę należy wdychać bardzo ostrożnie. Za pomocą płótna można aromatyzować i dezynfekować powietrze w pomieszczeniu. Aby to zrobić, umieść kawałek tkanki w pobliżu źródła ciepła np. na kaloryferze.

jak leczyć przepuklinę kręgosłupa piersiowego

Kupować płótno propolisowe najlepiej jest wiosną i od zaufanych pszczelarzy. Pamiętaj, że im ciemniejsze i bardziej pachnące płótno, tym więcej jest na nim składników odżywczych. Można je stosować wielokrotnie, aż warstwa propolisu skończy się na tkaninie.

Jeśli masz wśród znajomych kogoś kto cierpi na przepuklinę, koniecznie podziel się z nimi tym artykułem udostępniając go na facebooku!

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!