Zastosuj się do tych wskazówek – szybki wzrost gwarantowany: Dlaczego warto dodawać do sadzonek skrobię.

Nie ma znaczenia, jakie sadzonki uprawiasz – ogórki, papryki, pomidory, bakłażan… Każda sadzonka rozwinie się tak dobrze, jak silny będzie jej system korzeniowy. Mocne korzenie oznaczają szybki wzrost, sadzonki są wyraźnie mocne, jędrne i zdrowe.

Najprostszym rozwiązaniem stosowanym przez wielu ogrodników jest zakup sztucznych nawozów mineralnych. Jeśli jednak należysz do osób, które nie chcą dawkować swoim roślinom sklepowej chemii, mamy dla Ciebie genialne rozwiązanie, możesz wzmocnić sadzonki przy pomocy popularnego w kuchni składnika – skrobi ziemniaczanej.

Możesz użyć skrobi kukurydzianej do nawożenia sadzonek, gdyż jest bogata w fosfor, który jest najbardziej potrzebny sadzonkom. Oprócz fosforu ważny jest również wapń i potas, które odżywiają rośliny.

Dodając skrobię gleba zwiększa również swoją objętość, dzięki czemu rośliny mogą lepiej rozprowadzać wilgoć.

Jak więc używać nawozu?

Doniczka jest wypełniona podłożem kokosowym, które jest jednym z najbardziej idealnych warunków wzrostu dla sadzonek.

Aby skorzystać z dobroczynnych wartości skrobi, musisz usunąć wierzchnią warstwę podłoża (około 1-2 cm). Teraz dodaj skrobię do doniczki (1 łyżeczka na 500 ml doniczkę). Rozprowadź równomiernie.

Lekko wymieszaj z glebą. Teraz przykryj podłożem, które wcześniej usunąłeś. Ten krok ma na celu aktywację mikroorganizmów, które przetwarzają skrobię i przekształcają ją w korzystne substancje.

Teraz nawodnij i obserwuj wzrost sadzonek. Powodzenia!

Comments

Loading...