Nigdy więcej chwastów: 7 najsilniejszych naturalnych środków, które niszczą chwasty. Przeczytaj.

Domowe, naturalne środki chwastobójcze są opcją ekologiczną zamiast szkodliwych chemikaliów.

Nietoksyczne składniki, takie jak ocet, sól, a nawet wrząca woda mają niszczycielską moc. Korzystanie z tych pomocników kuchennych oznacza, że ​​unikasz szkodliwych substancji i osiągasz równie wspaniałe rezultaty.

Odchwaszczanie mechaniczne jest skuteczne, ale pracochłonne i czasochłonne. Dlatego postanowiliśmy sporządzić listę tanich i skutecznych ekologicznych środków chwastobójczych. Nienawidzisz chwastów w ogrodzie oraz stosowania agresywnych chemikaliów? Znaleźliśmy dla Ciebie fantastyczny domowy przepis, który naprawdę działa. Zachowaj ten przepis na cały sezon.

Przekonasz się, że ten domowy środek chwastobójczy i jego produkcja jest bardzo prosta. Potrzebujesz tylko 3 składników, które prawdopodobnie masz już w domu.

Domowy zabójca chwastów

Teraz nie musisz się martwić o to, że chemikalia dostaną się do Twojego pięknego ogrodu, a rośliny i żywność z ogrodu nie są zdrowe. Ten 3-składnikowy środek chwastobójczy jest bardzo łatwy w użyciu i produkcji. Najlepsze jest to, że to naprawdę działa!

Potrzebujesz trzech składników:

  • 3,8 l octu
  • 1/4 szklanki płynu do naczyń
  • 2 szklanki epsomu lub zwykłej soli
  • Będziesz także potrzebować większej butelki z rozpylaczem

Te składniki wcale nie są drogie i być może masz je już w domu! Produkcja kosztuje niecałe 6 złotych i ta dawka mi wystarczyła na cały ogród. Można bezpiecznie rozpylać tam, gdzie poruszają się zwierzęta, a nawet dzieci. Kolejną świetną rzeczą jest to, że nigdy nie musisz się martwić o wdychanie szkodliwych chemikaliów lub odstraszanie pożytecznych owadów z ogrodu, takich jak pszczoły.

Jak zrobić miksturę?

Najpierw wsyp sól do naszego pojemnika. Następnie dodajemy ocet. Wstrząśnij razem z solą i octem. Najlepiej odstawić na około godzinę, aby sól całkowicie się rozpuściła.

Następnie możesz dodać płyn do mycia naczyń. Gdy wszystkie składniki się połączą, ponownie je wstrząśnij. Mieszanina jest gotowa do umieszczenia w nebulizatorze. Jesteś teraz gotowy do spryskania chwastów! 

Wyginięcie chwastów może zająć do 24 godzin. Większe chwasty mogą również wymagać większego oprysku niż mniejsze. Uważaj, aby nie spryskać trawy ani roślin wokół chwastów, ponieważ one również zginą. Wszystko, co dotknie sprayu, umrze, więc bądź bardzo ostrożny!

Nie zapomnij również użyć sprayu w słoneczny dzień, ponieważ słońce jest potrzebne, aby całkowicie zabić chwasty. Niektórzy myślą, że po prostu potrzebują środka chemicznego do zabijania chwastów w ogrodzie, ale tak nie jest! Możesz stworzyć swój własny naturalny środek na chwasty, który jest równie skuteczny!

Ocet winny

Ocet to naturalny herbicyd bez chemii. Wlej biały ocet do spryskiwacza i spryskaj zachwaszczone części ogrodu. Ale bądź ostrożny i spryskuj nim tylko chwasty. W przeciwnym razie zniszczy również inne rośliny. Zaleca się aplikowanie octu wcześnie rano, przy słonecznej pogodzie, ponieważ promienie słoneczne potęgują działanie tego naturalnego herbicydu. Nie stosować przed deszczem, nawet przy pochmurnej pogodzie.

2. Ciepła woda

Gorąca woda niemal natychmiast niszczy chwasty. Idealnie nadaje się do czyszczenia narożników wokół bramy wjazdowej i schodów lub części zakurzonych i zabrudzonych. Ostrożnie polej gorącą wodą niechciane rośliny. W przypadku roślin z głębszym korzeniem może być konieczne powtórzenie tego procesu.

3. Sól

Roztwór soli i wody może pomóc w pozbyciu się chwastów. Wymieszaj 1 część soli i 3 części wody. Wylej roztwór bezpośrednio na chwasty. Niewielką ilość soli można posypać bezpośrednio na odporne chwasty.

4. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest doskonałym składnikiem zwalczania chwastów. Weź paczkę sody oczyszczonej i dokładnie spryskaj wszystkie miejsca dotknięte chwastami. Zaletą jest to, że nie musisz czekać na idealną pogodę, możesz używać sody nawet gdy jest pochmurno i nie ma przeszkód w deszczu. Powtarzaj raz w miesiącu.

5. Ocet i detergent do mycia naczyń

Wymieszaj 5 ml płynu do mycia naczyń i 1 litr octu. Delikatnie wymieszaj i uważaj, aby się nie pienił. Możesz zastosować to rozwiązanie np. na fugach na tarasie lub w miejscu parkingowym.

6. Gazety

Zwilż glebę, a następnie połóż warstwę gazety na chwastach. Jeszcze raz zwilż i przykryj ściółką. Zapobiegnie to nasłonecznieniu, a zatem chwasty nie będą rosły. Zapewnia również ciepłe schronienie dla przydatnych parasoli.

7. Mąka kukurydziana

Posypanie ogrodu mąką kukurydzianą zapobiegnie kiełkowaniu nasion chwastów. Jednak zapobiegnie to również kiełkowaniu innych nasion, więc powinieneś używać tej metody tylko wtedy, gdy twoje rośliny już rosną.

Comments

Loading...