Eksperci doradzili : jak szybko usunąć szkodniki wiosną i late bez użycia chemii. Skuteczny sposób

Chcesz mieć dom wolny od szkodników wiosną i przez całe lato, ale nie chcesz używać chemikaliów o ostrym zapachu?

Wszyscy wiemy, że pestycydy szkodzą nie tylko owadom, ale także nam. Dowiedz się, jak pozbyć np. mrówek, pająków czy muszek owocówek w naturalny sposób, ale równie skuteczny jak sklepowa chemia.

Karaluchy

Karaluchy trafiają do naszych domów głównie z powodu wody i pożywienia. Jeśli zablokujesz im dostęp do tych dwóch zasobów opuszczą Twój dom.

Ponieważ jednak karaluchy są wystarczająco sprytne, aby zdobyć pożywienie, zastaw na nich prostą pułapkę.

Weź pustą plastikową butelkę, odetnij górną część i złóż ją, jak pokazano na rysunku. Przymocuj taśmą klejącą i wlej do niej trochę wody.

Karaluchy czując zapach wody nie wahają się, wchodzą do butelki, ale nie mogą się z niej wydostać.

Muszki owocówki

Zbliża się czas, kiedy muszki owocówki znów będą latać wokół naszych głów i nas niepokoić. Muszki te nie cierpią jednego surowca, jakim jest ocet jabłkowy.

Wszystko, co musisz zrobić, to wlać ocet jabłkowy do szklanego pojemnika, dodać kilka kawałków przejrzałych lub nawet gnijących owoców i użyć kawałka twardszego papieru, aby zrobić lejek i ustawić go na pojemniku.

Już po kilku godzinach zobaczysz, jak wiele owadów udało Ci się złapać.
Komary

Cytryna i olejki eteryczne z cytrusów są również dobrze znane jako skuteczne środki odstraszające komary. Do tego sposobu użyj świecy olejkowej lub dyfuzora.

Alternatywnie, spróbuj rozpuścić trochę oleju kokosowego, dodaj kilka kropli olejku cytrusowego i dobrze wymieszaj – nałóż tę maść na narażone na ugryzienia obszary ciała – ale nigdy nie używaj nierozcieńczonego olejku eterycznego na skórze – może to spowodować podrażnienia.

Muchy

Jedną rzeczą, o której warto pamiętać, gdy słyszysz brzęczenie much w domu, jest fakt, że nienawidzą one zapachu lawendy.

Przygotuj gąbkę lub małą ściereczkę i skrop nierozcieńczonym olejkiem lawendowym. Umieść na talerzu i przechowuj w dowolnym miejscu w domu. Możesz również stworzyć prosty spray z olejku lawendowego – wymieszaj 30 kropli z wodą, wlej do butelki ze sprayem i po prostu rozpyl po całym domu.

Gwarantowany piękny zapach i spokój od much. Pamiętaj jednak, aby unikać kontaktu nierozcieńczonego olejku ze skórą.

Mrówki

Wymieszaj łyżeczkę alkoholu z łyżeczką detergentu i szklanką wody. Wlej do małej butelki i dobrze wstrząśnij. Spryskaj miejsca, w których mrówki mają swoje ścieżki lub w których mogą dostać się do twojego domu.

Mrówki stracą orientację, a Twój dom nie będzie już dla nich bezpieczny. Dobrze działa również kreda lub proszek do pieczenia, ale pierwsza opcja wydaje się być najskuteczniejsza.

Pszczoły

Pszczoły są niezwykle przydatne, bez nich nie byłoby plonów, a życie bez pszczół byłoby po prostu niemożliwe.

W żadnym wypadku nie zabijaj pszczół, nawet jeśli znajdą się w Twoim domu. Aby jednak nie musieć martwić się ich obecnością jest pewien sposób.

Nie jest toksyczny dla pszczół i nie zaszkodzi im, ale wolą unikać miejsc, w których wyczują ten środek. Możesz użyć cytrusowego olejku eterycznego, wymieszaj go z wodą i rozpyl po całym pomieszczeniu lub zrob własny repelent.

Wystarczy, że zagotujesz skórkę z cytrusów – pomarańczy, mandarynki, cytryny, gotuj przez 10-15 minut w wodzie, wlej do spryskiwacza i spryskaj wybraną przestrzeń lub w otwory, w których pszczoły mogłyby się zadomowić.

Jeśli znajdziesz gniazdo w domu, skontaktuj się z pszczelarzem – bezpiecznie odbierze od ciebie pszczoły.

Pająki

Pająki nienawidzą zapachu olejku z drzewa herbacianego. Wymieszaj ½ szklanki wody, ½ szklanki octu i kilka kropli olejku z drzewa herbacianego.

Spryskaj narożniki, parapety i szczeliny między meblami.

Powodzenia!

745 total views, 1 views today

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!