Jak szybko wyhodować szczypiorek na parapecie. Szybkie i sprawdzone sposoby.

Uprawa szczypiorku wymaga cierpliwości, dostępności różnych pojemników z glebą lub wodą, regularnego podlewania, nawilżania i innych manipulacji. Oczywiście powoduje to wiele niedogodności. Istnieją jednak również bardzo proste sposoby, dzięki którym można szybko uzyskać świeże zioła bez kłopotów – w zaledwie 15 dni!

Jak uprawiać szczypiorek

Jak uprawiać szczypiorek

Jak uprawiać szczypiorek

Metoda numer 1

Uprawa szczypiorku w butelce jest łatwa i szybka!

Weź plastikową butelkę od napoju i odetnij górną część przy szyi, a następnie przekrój butelkę w środku na dwie części.

Napełnij dno butelki trocinami, papierem toaletowym, szmatami lub innymi improwizowanymi środkami, które pomogą zatrzymywać wilgoć przez długi czas.

Wybierz małe cebule (mniej więcej wielkości jaja kurzego), aby 5–7 sztuk zmieściło się do butelki. Odetnij górną część każdej cebuli, aby odsłonić miąższ.

Jak uprawiać szczypiorek

Posadź cebulki w wypełniaczu z korzeniami skierowanymi w dół. Wlej 50-100 g wody, nałóż na górę drugą część butelki i umieścić na parapecie.

Jak uprawiać szczypiorek

Po 15-25 dniach cebula osiągnie 30 cm, nie podlewaj jej zbyt często, ale w zależności od wilgotności wypełniacza lub pomieszczenia.

Metoda numer 2

Jak uprawiać szczypiorek

Jeśli nie chcesz bawić się wycinaniem butelki, możesz bardzo szybko wyhodować cebulę w torbie. Działania są podobne do poprzedniej metody. Jeśli obawiasz się, że torba się rozerwie i umieść ją na plastikowym lub ceramicznym pojemniku.

Aby przyspieszyć tworzenie szczypiorku, zanurz cebulę w ciepłej wodzie przez 2 dni, zmieniaj wodę rano i wieczorem. Ta sztuczka pomoże wykiełkować ziołom 10 dni wcześniej. Po namoczeniu osusz łuskę cebuli serwetką, umieść je blisko siebie w plastikowej torbie z warstwą mokrego wypełniacza o grubości co najmniej 2 cm.

Jak uprawiać szczypiorek

Teraz dobrze napompuj torbę i zawiąż ją, nie wypuszczając powietrza. Umieść torbę na 3 dni w ciemnym, chłodnym miejscu w mieszkaniu, aby przyspieszyć wzrost korzeni. Po 3 dniach umieść swoją mini-szklarnię na jasnym parapecie. Nie trzeba podlewać i nawozić podłoża w okresie wzrostu cebuli.

Nie rozwiązuj torby, dopóki szczypiorek nie będzie dotykał jej szczyt. Od momentu otwarcia torby upewnij się, że wypełniacz nie wysycha.

Jak uprawiać szczypiorek

Te proste metody pozwolą ci uzyskać dużą ilość szczypiorku nie tylko zimą, ale przez cały rok.

Nie ma nic trudnego w jego uprawie na własnym parapecie bez zgnilizny i nadmiaru wilgoci. Wybierz swoją ulubioną metodę i ciesz się pysznym smakiem szczypiorku!

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!