Pomysłowy sposób na ochronę ogrodu przed szkodnikami: Mszyce i inne szkodniki nie mają szans.

Nie potrzebujesz chemikaliów, aby chronić swój ogród przed szkodnikami. Po prostu wypróbuj te sprawdzone naturalne metody, a mszyce i inne robactwo nie mają szans!

1. Czosnek w sprayu

Czosnek to doskonała naturalna ochrona roślin. Jest bardzo dobrym pestycydem ze względu na swoje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Aby przygotować roztwór czosnku, wystarczy nacisnąć czosnek i wymieszać go z wodą. Pozostaw roztwór do zaparzenia przez 6 godzin.

Przed użyciem dodaj trochę bardziej ekologicznego detergentu do mycia naczyń. Rozcieńczyć roztwór czosnku wodą 1: 4 i wlać do butelki ze spryskiwaczem. Spryskaj rośliny 1-2 razy w tygodniu. Co tydzień przygotuj świeży roztwór.

NOTATKA: Unikaj opryskiwania upraw w okresie żniw, ponieważ czosnek może negatywnie wpłynąć na ich smak. Nie zapominaj też, że czosnek zabija wszystkie owady – nawet te pożyteczne. Dlatego ostrożnie spryskuj rośliny, ten spray również przemycał ślimaki.

2. Mięta

Niektórzy eksperci twierdzą, że aby chronić swój ogród przed mszycami, wystarczy posadzić miętę w różnych miejscach. Jego aromat odstrasza mszyce i miętę, dzięki czemu stanowi skuteczną prewencję. Dobrze sprawdzają się również inne zioła, takie jak tymianek, bazylia czy lawenda. Możesz także zrobić naturalny spray na rośliny z ich olejków eterycznych.

3. Papryczki chili

To niedrogie naturalne rozwiązanie pomoże Ci pozbyć się mszyc, chrząszczy, ciem i żab. Aby go przygotować, wymieszaj łyżkę mielonych papryczek chili, 6 kropli detergentu i 4 litry wody. Przechowuj roztwór w ciemnym, chłodnym miejscu i spryskuj rośliny raz w tygodniu.

4. Mleko

Aby chronić rośliny przed mączniakiem, spróbuj użyć mleka. Możesz go użyć na grochu, ogórkach i dyniach. Aby przygotować roztwór owadobójczy, mleko miesza się z wodą w tej samej proporcji. Dzięki temu rozwiązaniu pokonasz również pleśń.

5. Pokrzywa

Prawdopodobnie najsłynniejszym wojownikiem przeciwko mszycom i roztoczom jest pokrzywa . Przygotować skuteczny roztwór mieszając 1 kg świeżej pokrzywy z 10 l wody i parzyć przez 2 dni.

Pod koniec tego czasu odcedź roztwór, przelej go do opryskiwacza i spryskaj bezpośrednio rośliny. Możesz zwiększyć wydajność oprysku, dodając kolejne 1/2 kg cukru.

Comments

Loading...