Cudowne ćwiczenia na sztywność ramion i ból gardła: Rekonesans za siedzenie przed komputerem i telefonem komórkowym.

Sztywność karku, sztywne i obolałe ramiona to dobrze znane problemy wielu z nas.

Dobrą rzeczą jest to, że jeśli ten ból jest spowodowany stresem, złymi nawykami siedzenia lub brakiem aktywności, regularne ćwiczenia mogą nie tylko pomóc, ale nawet przynieść trwałą ulgę. Mogą pomóc Ci z bólem, ale pamiętaj, kluczowym słowem jest systematyczność – to sekret trwałego sukcesu.

Relaksacja szyi

Zwiń ręcznik. Włóż to pod szyję. Opuść głowę w kierunku podłogi i zrelaksuj się. Pozostań w tej pozycji przez około 10 minut – jeśli nie czujesz bólu, jeśli zaczyna boleć, przestań się ruszać.

Relaksacja szyi

To ćwiczenie zapewnia głęboki relaks karku i górnej części pleców. Zacznij od wygodnego siedzenia na krześle. Ręce za głową. Delikatnie pociągnij głowę w dół, brodą w kierunku klatki piersiowej. Przytrzymaj przez 30-40 sekund, a następnie powoli przywróć głowę do pozycji wyjściowej i zwolnij ręce.

Kark

Usiądź na podłodze na macie lub krześle. Połóż prawą rękę na czubku głowy i ostrożnie pociągnij ją w prawo. Trzymaj plecy prosto, a ramiona rozluźnione. Przytrzymaj przez 30-40 sekund , a następnie powoli podnieś głowę z powrotem do pozycji wyjściowej. Powtórz po drugiej stronie.

Mięsień czworoboczny górny

Ta sekcja obejmuje szyję i ramiona. Zacznij od umieszczenia prawej ręki za sobą i złapania jej lewą ręką. Delikatnie pociągnij rękę w kierunku lewej stopy. Przechyl lewe ucho do lewego ramienia. Przytrzymaj przez 20 sekund i powtórz po drugiej stronie.

Ruch okrężny szyi

Ten ruch skupia się na boku szyi i ramionach. Zacznij od siedzenia na krześle i przytrzymując jedną ręką oparcie krzesła. Przechyl brodę w kierunku klatki piersiowej i skieruj ucho w kierunku lewego ramienia. Obróć głowę o 45 ° w prawo, a potem w lewo.

Możesz położyć drugą rękę na głowie, aby jej pomóc, ale nie naciskaj zbyt mocno, wszystkie ruchy powinny być bardzo delikatne. Przytrzymaj z każdej strony przez 20-30 sekund, a następnie zmień strony.

Pozycja igły

Ten ruch łagodzi napięcie w górnej części pleców i między łopatkami. Wszystkie ruchy powinny być delikatne i nie bolesne. Zacznij od uklęknięcia i wyciągnięcia ramion do przodu. Następnie obróć się tak, aby prawa ręka wyciągnęła się jak najdalej do przodu, a lewa skręciła pod tułowiem. Pociągnij, aż głowa dotknie podkładki. Przytrzymaj przez 30-40 sekund, a następnie powtórz po drugiej stronie.

Obszar ramion

Ten ruch łagodzi napięcie wokół ramion. Zacznij w pozycji siedzącej lub stojącej, trzymając wyprostowane plecy i wyprostowaną szyję. Podnieś ramiona, a następnie przesuń je w tył i w dół. Wykonujemy delikatnie okrężne ruchy. Wszystkie ruchy powinny być płynne i płynne. Trzymaj podbródek jak najbliżej szyi (zrób podwójny podbródek).

Czeski trener pokazał cudowne ćwiczenie relaksacyjne

Poniższe ćwiczenie może powstrzymać ból, a także wzmocnić odcinek piersiowy kręgosłupa. Jeśli masz problem z kręgosłupem piersiowym, to ćwiczenie jest dla Ciebie idealne!

Comments

Loading...