Moja teściowa kupuje te tabletki, mimo że nie ma w domu zmywarki: Odkąd poznałem jej domowy trik, mam je w domu

Moja teściowa kupuje tabletki do zmywarki, mimo że nie ma w domu zmywarki. Chociaż nie są używane do zmywania naczyń, mogą zdziałać w domu naprawdę wiele. Moja teściowa na przykład systematycznie czyści nimi pralkę.

Nie przeczytasz o tym na ich opakowaniu – gospodynie domowe wymyśliły te sprytne sposoby przez zupełny przypadek.

Przykry zapach i zatkanie odpływu

Jeśli przeszkadza Ci przykry zapach z odpływu lub boisz się, że może się zatkać, możesz łatwo rozwiązać ten problem. Wrzuć jedną tabletkę do odpływu i powoli zalej ją gorącą wodą z czajnika.

Pozostaw na chwilę i pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu. Jeśli chcesz jeszcze bardziej poprawić efekt jej działania, a szczególnie rozpuścić osad, wlej do odpływu dodatkowo zwykły ocet..

Czyszczenie piekarnika

Czy Twój piekarnik jest naprawdę brudny? Kiedyś kupowałam drogie, sklepowe produkty, dopóki nie spróbowałam tego sposobu. Wystarczy rozpuścić tabletkę do zmywarki w gorącej wodzie. Rozprowadzić przygotowaną mieszaninie na zabrudzonych miejscach  i pozostawić na około 15 minut.

Po upływie wymaganego czasu wytrzeć powierzchnię wilgotną szmatką i gotowe! Piekarnik lśni czystością.

Blacha do pieczenia jak nowa

Blachę zalej gorącą wodą, dodaj do niej tabletkę i odstaw na noc. Rano wystarczy spłukać i wytrzeć blachę szmatką. 

Śnieżnobiałe ubrania i zasłony

Gorąca woda z tabletka do zmywarki sprawią, że nawet najgorsze plamy z białych ubrań znikną, jakby nigdy ich nie byłJednak pamiętaj używaj tej mieszanki tylko na białych materiałach!

Zabrudzone ubranie bądź firankę wkładam do mieszanki gorącej wody i tabletki do zmywarki, odstawiam na 30 minut i potem piorę tradycyjnie w pralce.

Odtłuszcza zabrudzoną kuchnię

Jeśli Twoja kuchnia czy płytki są pokryte tłuszczem, pomoże Ci roztwór z tabletki do zmywarki i ciepłej wody. To połączenie usuwa nie tylko tłuszcz i zabrudzenia, ale także rysunki z kredek na ścianie. Warunek: farba na ścianie musi nadawać się do mycia!

Czyszczenie pralki

Tabletka do zmywarki wyczyści również bęben pralki i jednocześnie usunie kamień, a nawet ją zdezynfekuje.

Zaleca się wybranie długiego programu prania w wysokiej temperaturze, wrzucenie 2 tabletek do dozownik na detergent. To łatwy sposób na przedłużenie żywotności sprzętu AGD!

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!