Jak wyhodować w domu własne róże. To takie proste. Moje już rosną

Wyhodowanie domowych róż jest prostsze, niżby się mogło wydawać. O ile piękny bukiet kwiatów sprawia ogromną radość, o tyle fakt, że już po kilku dniach więdnie i trzeba go wyrzucić, za każdym razem łamie nam serca. 

Przedstawiamy sposób na to, jak wyhodować w domu róże, które właściwie pielęgnowane będą długo zachwycać swoją świeżością. Ten niedrogi sposób sprawi, że nawet niewprawieni ogrodnicy będą w stanie samodzielnie wyhodować te piękne kwiaty. Podaruj swojemu bukietowi róż drugie życie.

Przygotuj:

  • sadzonki róż, mogą być kupione w sklepie lub pochodzić z bukietu, który dostaliśmy.
  • 1 łyżeczkę miodu
  • 2 łyżeczki naturalnego soku z aloesu
  • 1 łyżeczka popiołu drzewnego
  • wodę
  • ziemię do kwiatów, najlepiej żyzną, o dużej zawartości próchnicy

Przetnij sadzonki róż pod kątem prostym, pozostawiając tylko górną część łodygi. Doły łodyg z kolei zetnij pod skosem.

W wyższym słoiku wymieszaj ze sobą miód, aloes, popiół. Tak przygotowaną mieszankę zalej następnie 120 ml letniej wody.

Zanurz łodygi róż w tej mieszance na pół dnia. Jeśli sadzonki są w średnim stanie, można pozostawić je w odżywce na cały dzień lub dłużej, aby pozwolić im się zregenerować.

Po tym czasie zasadź sadzonki róż w przygotowanej ziemi, każdą w osobnym pojemniku. Aby łodygi nie uschły, należy każdą sadzonkę szczelnie zasłonić, na przykład plastikową reklamówką.

Doniczki z sadzonkami powinny być umieszczone w ciepłym miejscu. Od czasu do czasu odkrywaj sadzonki, aby dostarczyć im niezbędną ilość tlenu.

Sprawdzaj także regularnie stan gleby, która musi być cały czas odpowiednio wilgotna. Tak pielęgnowane sadzonki róż powinny rozpocząć kwitnienie średnio po 45 dniach od ich wsadzenia do ziemi.

Czas ten może być dłuższy w zależności od tego, w jakim stanie były łodygi sadzonek przed zakorzenieniem oraz od temperatury, w jakiej będą trzymane róże.

Kiedy róże zakwitną, można wysadzić ją w ogrodzie lub pozostawić na domowym parapecie. W obu przypadkach będzie zachwycać wszystkich swoimi pięknymi kwiatami i ich niezrównanym zapachem.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!