Sztuczki ogrodnicze, które zapewnią ci obfite zbiory papryki: Będzie tyle plonów, że będziesz musiał je rozdawać!

Doświadczony ogrodnik zdradził mi kilka ogrodniczych sztuczek, które zapewnią obfite zbiory papryki!

Najpierw musisz zdecydować, czy planujesz wczesne zbiory czy też chcesz cieszyć się dużymi zbiorami. Niestety nie jest możliwe osiągnięcie obu jednocześnie.

Aby uzyskać wczesne zbiory, wysiej nasiona wczesnych odmian już w lutym. Jeśli sadzonki zakwitną przed posadzeniem w ogrodzie, uzyskasz wymagane wczesne zbiory – około 3-5 dużych papryczek z jednego krzewu.

Jeśli chcesz uzyskać dorodne zbiory, nie powinieneś pozwalać sadzonkom na rozpoczęcie kwitnienia w doniczkach, ale dopiero po posadzeniu w ogrodzie. Zastanawiasz się dlaczego? Ponieważ w czasie kwitnienia roślina przechodzi z fazy rozwoju wegetatywnego (tworzenie się części wegetatywnych – liści, łodyg, korzeni) do fazy generatywnej – owocowania.

Dlatego w tym czasie system korzeniowy już się nie rozwija, a niewystarczająca podaż składników odżywczych może prowadzić do bardzo małych zbiorów. Zdrowe korzenie to podstawa wspaniałych zbiorów.

Kiedy więc wysiewać nasiona papryki?

Zależy to od odmiany, ale najważniejsze jest obliczenie okresu sadzenia, aby można je było sadzić w ciepłej glebie, zanim zaczną kwitnąć.

Papryka nie wytrzymuje niskich temperatur, ponieważ jej korzenie nie mogą wchłaniać składników odżywczych z zimnej gleby. Optymalny okres sadzenia zależy również od regionu i klimatu.

Czy należy usunąć kwiaty?

Jeśli sadzonka zakwitnie w doniczce, najlepiej zerwać pierwsze kwiaty.

Ponadto, jeśli kwiaty rosną w sęku, między grubymi łodygami, mogą złamać w późniejszym okresie krzew, dlatego zaleca się również ich zerwanie.

Ważne jest również ciągłe zbieranie owoców w miarę ich dojrzewania. W ten sposób rośliny będą miały wystarczające zasoby, aby wytworzyć nowe owoce.

Życzymy powodzenia!

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!