Bolała ją wiecznie głowa, ale dzięki tym informacją pożegnała ból głowy i tabletki. To niesamowite.

Każdego z nas chociaż raz w życiu bolała głowa i wie, jak objaw ten niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Skąd się bierze, co organizm chce nam przez niego powiedzieć i wreszcie, jak rozpoznać jego cztery najczęstsze rodzaje? Nauczmy się rozpoznawać je wspólnie!

1. Napięciowy ból głowy

Napięciowy ból głowy jest spotykany najczęściej i charakteryzuje się uczuciem stałego napięcia wokół głowy (jest szczególnie nasilony w tylnej części głowy oraz na skroniach).

Jego pojawienie się jest najczęściej wynikiem złe diety, braku snu, stresu, czy też nagromadzenia się w naszym ciele złych emocji. W jego łagodzeniu skuteczna może okazać się herbata z imbirem, chłodnę okłady oraz olejek miętowy wmasowywany w bolące rejony głowy.

2. Bóle zatok

Ból zatok to nic innego jak ból czoła oraz okolicy nosa nasilający się podczas schylania. Jego przyczyną jest najczęściej alergiczny, bakteryjny lub też wirusowy proces toczący się w naszych zatokach. Ból zatok najlepiej leczyć poprzez intensywne nawadnianie się, naprzemienne zimne oraz ciepłe okłady i herbatkę z imbirem. Brak skuteczności tych metod jest sygnałem, iż konieczna będzie pilna wizyta u lekarza.

3. Migrena

Migrena jest najbardziej tajemniczym spośród bóli głowy. Charakteryzuje się najczęściej silnym, pulsującym bóle zlokalizowanym po jednej stronie głowy oraz licznymi objawami neurologicznymi (zawroty głowy, podwójne widzenie, czy też mroczki przed oczami).

Przypuszcza się, iż jej pojawienie się jest związane ze złom dietą, ale mogą ją również wywoływać cytrusy, kawa, czy też nagły spadek stężenia glukozy we krwi. Lekarze podkreślają, że kluczowym w jej leczeniu oraz zapobieganiu jest stosowanie zdrowej i zbilansowanej diety (bogate w kwasy omega oraz witaminy z grupy B).

4. Ból miejscowy wokół oka

Ból ten jest przypadłością głównie kobiecą (mężczyźni cierpią na niego o wiele rzadziej) i charakteryzuje się silnym bólem lokalizującym się wokół oraz za gałką oczną. Bóli mogą towarzyszyć przekrwienie oczu, łzawienie, czy też wyciek z nosa. Jego pojawienie jest zazwyczaj nagłe, a ulgę może przynieść inhalacja olejkiem stworzonym w oparciu o pieprz cayenne oraz olej.

Bez względu, na jaki rodzaj bólu głowy cierpisz, kluczowa jest pilna wizyta u swojego lekarza.

Należy pamiętać, że bóle głowy są najczęściej reakcją naszego organizmu na niezdrowy styl życia, małą aktywność fizyczną oraz stres.  Co za tym idzie, nim zaczniemy brać leki przeciwbólowe, wpierw należy zastanowić się, co nasze ciało poprzez ten objaw chce nam przekazać.

Comments

Loading...