Użyj skórek od bananów i stwórz ten wspaniały naturalny nawóz. Naturalne odżywianie Twoich roślin doniczkowych.

Kilka tygodni temu moja koleżanka – właścicielka kwiaciarni – poradziła mi świetne domowe odżywianie roślin doniczkowych. Zwłaszcza teraz możesz też z niego świetnie korzystać.

Zaczęłam podlewać na początku roku, wystarczyły dwie dawki i zakwitły: orchidea, skrzydłokwiat i późno bożonarodzeniowy kaktus. Banany to jedne z najpopularniejszych owoców na świecie, dlatego w gospodarstwie domowym ich nie brakuje.

Jednak być może nie wiedziałaś, że skórka tego smacznego owocu może być również niezwykle przydatna. Większość roślin doniczkowych uwielbia nawóz, który można łatwo przygotować.

Dzięki wysokiej zawartości potasu, magnezu i innych minerałów skórki od banana są idealnym kandydatem na wysokiej jakości nawóz dla Twoich roślin doniczkowych. Możesz ich używać na dwa sposoby.

Można pozwolić im całkowicie wyschnąć, zmiażdżyć i zakopać w glinie w pobliżu korzeni. Innym sposobem jest wlanie 1 litra wody do świeżej skórki od banana i pozostawienie jej do zaparzenia przez 24 godziny. Następnie podlewasz kwiaty przygotowanym w ten sposób płynem. Dałam tylko łyżeczkę do świątecznego kaktusa. Sadzonki szybko rosną i mogą nawet szybciej zacząć kwitnąć.

Możesz użyć tego nawozu do szpatułek, kaktusów bożonarodzeniowych, storczyków itp., a także do pelargonii. Jeśli chcesz usunąć kurz i osadzony brud z roślin doniczkowych i dodać blasku liściom, wypoleruj je wewnętrzną stroną skórki od banana. Ta końcówka jest szczególnie przydatna w przypadku roślin z tak zwanymi „woskowymi” liśćmi, takimi jak figowiec.

Kolejne zastosowanie skórki od banana w domu

Comments

Loading...