To tylko kilka zastosowań cytryn – Można je wykorzystać w wielu innych dziedzinach niż kuchnia. Jestem zachwycona.

Wiele z przedmiotów, których używasz na co dzień, można wykorzystać w inny sposób. Doskonałym przykładem jest cytryna. Można jej używać jako detergentu, kosmetyku, a nawet do gotowania.

Wyczyść deskę do krojenia

Po obfitym posypaniu deski do krojenia solą morską, natrzyj ją połówką cytryny. Po pozostawieniu deski na ok. 10-15 minut, ponownie natrzyj ją cytryną. Następnie można spłukać deskę wodą.

Uniwersalny środek czyszczący

Do przygotowania uniwersalnego środka czyszczącego będziesz potrzebować wody, octu i soku z cytryny. Po starciu cytryny dodaj do roztworu 150 ml octu i pozostaw na noc. Rano dodaj do roztworu 150 ml wody. Płyn można przelać do butelki z rozpylaczem. Ten naturalny produkt może być używany do czyszczenia wszelkich powierzchni.

Białe ręczniki

Aby utrzymać biel ręczników i usunąć z nich żółte plamy, przed praniem namocz je w wodzie z cytryną na co najmniej pół godziny.

Paznokcie

Łatwo jest zrobić serum odżywcze do paznokci. Połącz ciepłą wodę z kilkoma kroplami soku z cytryny i wcieraj w paznokcie. Paznokcie będą wybielone dzięki wykorzystaniu cytryny jako naturalnego kwasu.

Jak pozbyć się piegów

Możesz użyć soku z cytryny, aby rozjaśnić piegi i plamy starcze.

Poprawa trawienia

Ciepła woda z miodem i cytryną to świetny sposób na poprawę trawienia.

Odświeżenie

Masz problem z nieprzyjemnie pachnącą lodówką? Można go zlikwidować, przecierając lodówkę gąbką nasączoną sokiem z cytryny. Sok z cytryny można dodać do zmywarki do naczyń lub nawilżacza powietrza, gdy są one puste. W ten sposób uzyskasz przyjemny, orzeźwiający zapach.

Nieprzyjemny zapach

Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, włóż skórkę z cytryny do butów.

Wybielanie pach

Przed codzienną kąpielą wetrzyj cytrynę w pachę. Kwasowość cytryny rozjaśni Twoją skórę i złuszczy martwe komórki. Kwasowość cytryny może wysuszać skórę, dlatego po jej zastosowaniu pamiętaj o nałożeniu kremu. Po 7 dniach zauważysz różnicę w wyglądzie wybielonych pach.

Świecznik

Owoce cytrusowe można wykorzystać do dekoracji domu i stworzenia pięknych świeczników. Wystarczy usunąć połówkę cytryny z jej wnętrza, wypełnić ją roztopionym masłem, a następnie włożyć knot. W skórce można umieścić świeczkę do herbaty. Takie świeczniki nie tylko dodadzą atmosfery, ale także będą wydzielać przyjemny cytrusowy zapach.

Czyszczenie stali nierdzewnej

Przygotuj mieszankę z soku z cytryny i sody oczyszczonej. Następnie wyczyść zlew za pomocą tej papki. Zlew będzie lśnił, gdy przetrzesz go wilgotną ściereczką.

Usuwanie plam z jagód

Możesz umyć ręce sokiem z cytryny, jeśli zostały poplamione przez przygotowywanie świeżych jagód.

Comments

Loading...