Najlepszy sposób na czyszczenie palników na kuchence: Wyczyścisz nawet przypalony tłuszcz.

Codzienne gotowanie powoduje zanieczyszczenie kuchenki gazowej, a przypalone resztki jedzenia lub tłuszcz z czasem pojawią się również na palnikach. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie nie tylko pieca, ale także palników gazowych. Jeśli się zatkają, nie będą już działać prawidłowo.

Poznasz dwie proste wskazówki, jak utrzymać palniki gazowe w czystości, nawet bez szkodliwych chemikaliów! Chociaż może się wydawać, że usuwanie przypalonego tłuszczu i brudu może wydawać się trudne, w rzeczywistości to zadanie nie jest takie trudne, jeśli znasz odpowiednie metody.

Mydło marsylskie

Składniki:

 • 2 l wody
 • pędzel z miękkim włosiem
 • Mydło marsylskie
 • ocet

Przygotowanie:

Mydło marsylskie ma wiele właściwości czyszczących, które usuwają uporczywe plamy z kuchenki gazowej, ale nadaje się również do ogólnych prac domowych i czyszczenia brudnych podłóg.

Dzięki tej mieszance, którą bez problemu przygotujesz z wyżej wymienionych składników, wyczyścisz również mocno zabrudzone palniki gazowe. Mydło zetrzyj na płatki, wlej do garnka z wodą i zagotuj, aby mydło się rozpuściło.

Gdy uzyskasz jednorodny roztwór, przelej go do miski i dodaj ocet. Wymieszaj, a następnie po prostu zanurz palniki w tym roztworze. Pozostaw na 30 minut. Za pomocą szczoteczki do zębów usuń uporczywe plamy, które nie znikają nawet po tym czasie.

Pozostaw je namoczone przez kolejne 5 minut. Na koniec opłucz palniki czystą wodą i osusz je czystą szmatką. Powtarzaj to czyszczenie przynajmniej raz w tygodniu, aby utrzymać piec w dobrym stanie przez długi czas.

Ocet i soda oczyszczona

W przypadku uporczywych plam przygotuj tę skuteczną mieszankę, która wyczyści nawet najbrudniejsze palniki gazowe.

Składniki:

 • ocet
 • 2 l wody
 • proszek do pieczenia

Przygotowanie:

Do garnka wlej wodę, dodaj łyżkę sody oczyszczonej i octu. Umieść palniki w tym roztworze. Pozwól im moczyć się przez około 2 godziny lub na noc. Używając szorstkiej strony gąbki, na koniec wyszoruj je, spłucz i wytrzyj do sucha.

Czyszczenie pieca

Możesz użyć tej domowej mieszanki do czyszczenia całego pieca.

Składniki:

 • proszek do pieczenia
 • gorąca woda
 • ocet

Do palników:

 • płyn do mycia naczyń

Przygotowanie:

Podobnie jak w przypadku palników, na pozostałą część pieca można użyć sody oczyszczonej, octu i wody, tylko sposób czyszczenia jest inny. Wymieszaj trochę sody oczyszczonej z gorącą wodą, następnie namocz gąbkę w tej mieszance i wyczyść nią kuchenkę. Ocet sprawdzi się na tłustych plamach i przypalonych resztkach. Następnie opłucz piec gorącą wodą, a następnie wytrzyj do sucha ściereczką z mikrofibry.

Wyczyść palniki detergentem. Możesz ponownie użyć octu na ruszt w następujący sposób. Wlej ocet do gorącej wody i namocz w tym roztworze ruszty. Pozostaw na kilka minut i wytrzyj.

Powodzenia!

Comments

Loading...