Oto szybkie i praktycznie metody czyszczenia i dezynfekcji lodówki. Od dziś tylko tak ją myję.

Regularne mycie lodówki wewnątrz jest podstawą w utrzymaniu sprzętu w czystości. Jak wiadomo, nieprzyjemny zapach wydobywający się z lodówki jest spowodowany nagromadzonymi bakteriami, które wpływają również na nasze zdrowie.

Przed przystąpieniem do czyszczenia lodówki konieczne jest odłączenie jej od źródła zasilania, aby wszystko zdążyło się całkowicie rozmrozić, konieczne to będzie w przypadku wyczyszczenia zamrażalnika. Wyciągamy całą zawartość, jaka znajduje się wewnątrz oraz wyjmujemy wszystkie półki, aby mieć dostęp do każdego zakamarka.

Tak przygotowany sprzęt pozostawiamy na noc, aby zalegający w niej lód mógł się roztopić. Czyszcząc lodówkę, wcale nie musisz sięgać po toksyczne środki czystości, jakie znajdują się w sprzedaży, ponieważ dobrze oraz skutecznie sprawdzą się również naturalne, oraz ekologiczne produkty, które można wykonać samodzielnie.

Jakie są zatem domowe sposoby i w jaki sposób je wykonać?

Soda oczyszczona

Z pewnością u każdego w domu znajdzie się ten produkt. Należy wymieszać litr letniej wody z dwoma łyżkami stołowymi sody oczyszczonej, a także dodać kilka kropel cytryny, która działa bakteriobójczo poprzez właściwości czyszczące.

Mieszanką, jaka powstanie po dodaniu wszystkich składników czyścimy dokładnie lodówkę w środku, możemy również użyć jej do wyczyszczenia zewnętrznej części. Pozostawiamy lodówkę na pięć minut, aby wszystkie składniki zaczęły działać. Po wyznaczonym czasie wycieramy dokładnie lodówkę, aby pozostała całkowicie sucha.

Woda z solą

Jest to ekologiczna metoda, także nie musisz się martwić, że będzie szkodliwa. Wystarczy jedynie rozpuścić jedną łyżkę stołową soli w litrze ciepłej wody. Mieszanka ta jak widzisz, jest bardzo prosta w wykonaniu i nie zajmuje dużo czasu.

Uzyskanym roztworem należy wyczyścić lodówkę za pomocą gąbki. W tym przypadku również możesz wyczyścić wewnętrzną oraz zewnętrzną część powierzchni. Wszystkie ślady oraz zabrudzenia, jakie powstały po znajdującym się jedzeniu znikną w mgnieniu oka.

Ocet, niesamowity środek przeciwbakteryjny

Ocet, jako środek antybakteryjny – w naturalny sposób wyczyścić swoją lodówkę za pomocą octu, nie tylko on sprawdzi się do lodówki, ale również do innych domowych sprzętów. Należy przygotować szklankę ciepłej wody i wsypać do niej pół szklanki octu.

Dobrym rozwiązaniem będzie, jeśli użyjesz w tym celu butelki z dyszą rozprowadzającą, czyli tak zwany spray, który z pewnością ułatwi Ci czyszczenie wewnętrznej powierzchni lodówki. Następnie należy odczekać pięć minut, po upływie czasu wycieramy wszystko suchą szmatką.

Jak widzisz, wszystkie wymienione powyżej sposoby są naturalne oraz łatwe w przygotowaniu w domowym zaciszu. Z pewnością pomogą Ci zachować czystość lodówki.

Przed ponownym włożeniem produktów do lodówki ważne jest, aby sprawdzić, które z nich nadają się do spożycia, a które straciły datę ważności i należy się pozbyć.

Jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, spowodowanym użyciem octu wykorzystaj prosty patent polegający na uzupełnienie bawełnianego woreczka, który wypełnimy kawą oraz sodą oczyszczoną. Woreczek z taką zawartością wkładamy do lodówki, przez co usunie nieprzyjemny zapach.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!