Domowa sztuczka na muchy: Zapomnij o drogich repelentach, działa w pomieszczeniach i na zewnątrz

Mamy dla Ciebie kilka starych sposobów na pozbycie się natrętnych much i komarów! Koniecznie zapoznaj się z nimi i wybierz najbardziej odpowiedni dla siebie.

Odstraszasz do mieszkania i na zewnątrz

Potrzebujesz:

  • 1/2 szklanki oleju roślinnego
  • 1/2 szklanki szamponu dla niemowląt (lub innego delikatnego)
  • 1/2 szklanki octu

Postępowanie:

Wymieszaj wszystkie składniki i przelej do butelki z rozpylaczem. Spryskamy narożniki, parapety, okolice okien oraz miejsca, gdzie muchy i komary mogą dostać się do Twojego domu. Dobrze jest spryskać też taras. Jeśli wybierasz się na łono natury, możesz bezpiecznie spryskać także swoje ciało daną mieszanką.

Liść laurowy to doskonała ochrona przed muchami. Wystarczy, że podpalisz w pokoju suszony liść laurowy. Te naturalne „kadzidło”, łatwo odstraszy muchy. Owady te nienawidzą zapachu tego zioła, a dla ludzi jest relaksujący i pomaga lepiej spać.

Spray na muchy:

  • 20 kropli olejku laurowego
  • 60 ml wody
  • Butelka z rozpylaczem

Postępowanie:

Wszystkie składniki wymieszaj w butelce z rozpylaczem i gotowe!

Od lat korzystam też z tego doskonałego domowego środka. W płytkiej misce, której używam tylko do tego celu, wlewam całą butelkę Alpy francówki, wsypuje do niej 20-30 goździków i odstawiam w miejsce niedaleko drzwi czy okien. Czasem mieszanka brązowieje, ale nie ma to znaczenia.

Przez całe lato, gdy jedziemy do naszego letniskowego domku, drzwi są otwarte i nie ma  ani jednego komara, muchy, nawet osy. Jeśli masz duży dom, najlepiej rozstawić miskę z miksturą w każdym pomieszczeniu.

To zdecydowanie lepsze niż kupowanie chemicznych lub stosowanie innych rozwiązań. Ten sposób jest nietoksyczny i naprawdę skuteczny. 🙂

Comments

Loading...