Energetyki zabijają w ciągu 90 minut! Przerażająca prawda o zwężonych naczyniach krwionośnych ⤵️

O tym, że napoje energetyczne są szkodliwe wiedzą wszyscy. Nie wymaga to specjalistycznej wiedzy ani dietetycznej, ani z zakresu zdrowego odżywiania. Każdy powinien o tym pamiętać!

Badania wykazały, że spożywanie energetyków powoduje liczne problemy z żołądkiem, nerwami i sercem

Naukowcy z University of Texas odkryli mechanizmy odpowiedzialne za zwiększony zespół metaboliczny u osób spożywających napoje energetyczne.

Badacze twierdzą, że wystarczy tylko jedna puszka napoju energetycznego, aby zawęzić naczynia krwionośne w ciągu zaledwie 90 minut, co powoduje ograniczony przepływ krwi do wszystkich narządów, doprowadzając nas do problemów zdrowotnych, a w ostateczności nawet do udaru lub zawału serca.

Zespół naukowców przebadał 44 studentów Szkoły Medycznej McGovern, będącej częścią university of Texas.  Wszyscy badani byli osobami niepalącymi, w wieku 20 lat, zaklasyfikowani jako w pełni zdrowi. Badanie miało na celu sprawdzenie wpływu napojów energetycznych na śródbłonek, czyli warstwę komórek wyścielających żyły, tętnice i naczynia krwionośne.

Badane osoby wypiły jeden napój energetyczny, a po 90 minutach naukowcy stwierdzili, że wewnętrzna średnica naczyń krwionośnych zmniejszyła się aż o połowę, w stosunku do stanu sprzed wypicia napoju.

View this post on Instagram

Pijemy z koksem #ENERGETYKI. #energy #izotonik #osche #amove

A post shared by Przemek Czapliński (@przemek_czaplinski_team_mtb_) on

“Jako że napoje energetyczne stają się coraz bardziej popularne, ważne jest, aby badać wpływ tych napojów na tych, którzy często je piją (…)” – mówi dr John Higgins, profesor medycyna w McGovern School, w której przeprowadzono ten eksperyment.

Wnioski z tego badania (oraz z dwóch innych badań przeprowadzonych w kwietniu 2017 r. i lutym 2018 r.) zostaną przedstawione i omówione dalej na Sesjach Naukowych American Heart Association w Chicago w 2018 r., które odbędą się w listopadzie.

View this post on Instagram

➡️Badanie z 5 listopada 2018 r. ▶️1 napój energetyzujący (np. RedBull, Monster) może uszkodzić naczynia krwionośne. ▶️Badanie zostało przeprowadzone na 44 młodych osobach uprawiających sport, które wymagają maksymalnego przepływu krwi. ▶️Okazało się, że napój energetyzujący zmniejsza średnicę naczyń, ograniczają przepływ krwi i dostarczanie tlenu. ▶️Oznacza to, że istnieje zwiększone ryzyko występowania na zawału serca. ▶️Co może wyjaśniać pojedyncze przypadki zawałów serca u dzieci po wypiciu napoju. ▶️Autorzy zastrzegają, że to badanie na małej ilości osób, ale przynosi niepokojące wyniki. Źródło: https://www.webmd.com/heart-disease/news/20181105/study-1-energy-drink-might-harm-blood-vessels?ecd=soc_fb_181106_cons_news_energydrinks&linkId=100000003969396#1 Więcej o napojach energetyzujących: http://faktyozywnosci.pl/napoje-energetyzujace-wplyw-na-zdrowie/ #napoje #nowe #badanie #zdrowie #serce #dziecko #dzieci #zawał #energy #drink #energetyki #energetyczne #energetyzujące #fakty #badania #nauka #fakty_o_zywnosci

A post shared by fakty o żywności (@fakty_o_zywnosci) on

Co do tego doprowadziło?

Według profesorów odpowiedzialne za to miały być m.in. kofeina, cukier i tauryna, czyli składniki znajdujące się we wszystkich napojach energetycznych.

Doktor John Higgins, profesor medycyny w McGovern School, w której przeprowadzono eksperyment, wyraził swoje poparcie dla badania: „Ponieważ napoje energetyczne są bardzo popularne, musimy znać ich wpływ na zdrowie tych, którzy często je piją”.

Oprócz powyżej opisanego badania przeprowadzone zostały jeszcze dwa podobne – w kwietniu 2017 roku oraz w lutym 2018 roku. Wnioski ze wszystkich trzech badań zostaną przedstawione i skomentowane podczas Sesji Naukowych American Heart Association w Chicago w listopadzie 2018 roku.

Czy teraz nadal masz ochotę na picie napojów energetycznych?

Takie napoje są nie tylko bardzo szkodliwe, a wręcz niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia, ale są też wysokokaloryczne. Jeżeli dokucza ci zmęczenie i senność, najzdrowszym sposobem na poradzenie sobie z nim będzie drzemka.

Źródło: vt.co | Fotografie: www.Instagram.com

Nie zapomnij podzielić się tym artykułem  ze znajomymi! ⤵️

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!