5 kroków do pięknych stóp. Te metody poradziła mi kosmetyczka

Po chodzeniu w butach zimowych nasze stopy wymagają specjalnej troski. Aby nowe piękne sandały wyglądały idealnie na stopach, musisz pozbyć się odcisków, zrogowacenia i szorstkiej skóry jak najszybciej.

Znamy kilka sztuczek, które szybko poprawią wygląd Twoich stóp.

Podzielimy się z Tobą kilkoma sprawdzonymi sposobami na domowe kąpiele z sodą. Oczywiście, dzięki naszym artykułom już wiesz o wielu korzystnych właściwościach tej substancji dla ciała.

Okazuje się, że sodę można również z powodzeniem stosować do celów kosmetycznych, ponieważ idealnie oczyszcza, dezynfekuje, leczy i zmiękcza skórę. Ta substancja również doskonale usuwa stany zapalne i leczy rany.

Pielęgnacja stóp w domu

Aby zmiękczyć skórę nóg, napełnij małą miskę ciepłą wodą i wlej 2 łyżki soli morskiej i 2 łyżki sody, wymieszaj wszystko dobrze i mocz w niej stopy 7-8 minut.

Kąpiel z sodą i mydłem

Aby maksymalnie oczyścić skórę, rozcieńcz 2 łyżki sody, 2 łyżki płatków mydlanych na 3 litry ciepłej wody.  Trzymaj stopy w miksturze przez 10 minut.

Kąpiel z sodą i olejkami

Jeśli chcesz nawilżyć skórę i wmieszaj trzy litry ciepłej wody z dwiema łyżkami stołowymi sody. Dodaj kilka kropel paczuli, cytryny, pomarańczy, lawendy lub oleju migdałowego, wcześniej rozcieńczonych w niewielkiej ilości oliwy z oliwek.. Trzymaj stopy w roztworze przez 10 minut.

Kąpiel z sodą i mlekiem

Aby mieć aksamitne stopy, dodaj 1 litr ciepłego, pełnotłustego mleka z 1 łyżeczką sody. Trzymaj stopy w otrzymanym płynie przez 10 minut.

Kąpiel stóp z jodem

Aby pozbyć się uszkodzeń na skórze , przygotuj kąpiel o pojemności 2 litrów wody, z 2 łyżkami sody i 2 łyżkami jodu. Trzymaj stopy w miksturze przez nie więcej niż 10 minut.

Kąpiel z sodą i gliną

Jest to idealny środek na suchą skórę i odciski, doskonale odżywia również płytkę paznokcia.  Aby przygotować taką kąpiel, trzeba rozcieńczyć 4 łyżki białej glinki i 2 łyżki sody w 2 litrach wody. Mocz stopy 10-15 min.

Dbaj o swoje stopy prawidłowo, nie zapomnij o stosowaniu balsamu do pięt i nie będziesz już potrzebować usług pedicurzystki.

.

Comments

Loading...
error: Zakaz kopiowania !!