Czy wiesz dlaczego warto wbić kilka goździków w czosnek? Poleciła mi go doświadczona gospodyni domowa i jest to doskonała pomoc w gospodarstwie domowym.

Wbij goździki w czosnek i zobacz, co się stanie: po prostu zostaw to w kuchni i po problemie!

Nic tak nie zakłóca spokoju domu, jak szum w uszach. Muszki, komary, muchy i inne owady latające mogą zepsuć Twój nastrój i uniemożliwić relaks po południu. Mamy jednak dla Ciebie skuteczne rozwiązanie, nawet bez użycia szkodliwych środków chemicznych!

Latające owady to zmora każdego z nas, niezależnie od tego, czy mieszkamy w mieście, czy na wsi. Nieprzyjemne brzęczenie może doprowadzić nawet najspokojniejszą osobę do szaleństwa. Można z nim walczyć domowymi, ekologicznymi metodami.

Zajrzyj do szafki z przyprawami, wyciągnij kilka goździków i koniec z irytującymi owadami latającymi.

Jak pozbyć się latających owadów?

Najlepszą radą na irytujące owady jest zażywanie czosnku i goździków.

Może ci się to wydawać dziwne, ale to naprawdę działa. Zdecydowanie warto spróbować. Będziesz żałować, że dawno nie znałeś tej metody. Jest to tani, naturalny, ale przede wszystkim bardzo skuteczny repelent. Obierz ząbki czosnku i delikatnie je rozgnieć, aby puściły sok.

Następnie weź goździki i wbij je w obrany czosnek. Przygotowane w ten sposób strąki umieszczamy w strategicznych miejscach, skąd słychać ciągły szum. Następnego dnia nie będzie już śladu muszek owocowych, much ani komarów.

Intensywny zapach odstrasza wszelkie owady latające.

Kolejny skuteczny sposób na likwidowanie owadów

Jeśli jednak nie jesteś fanem czosnku i jego zapach będzie Ci przeszkadzał w codziennym życiu, możesz wybrać inne metody. Wśród zapachów, które szerzą nienawiść i miłość, jest wanilia. Do małej miski, filiżanki lub spodka wlej odrobinę esencji waniliowej, często dodawanej do deserów, i umieść ją tam, gdzie lata najwięcej much. Olejkiem tym można także nasmarować ramy okienne, aby jeszcze bardziej odstraszyć nieproszonych gości. Można też użyć połówki cytryny i posypać goździkami.

Zapach Świąt i naturalny repelent w jednym. Uniwersalny środek odstraszający owady

Zrób ten uniwersalny środek odstraszający owady i pozbądź się małych szkodników z domu. Stosowanie tego domowego środka jest bardzo proste. Aby zapobiec przedostawaniu się irytujących owadów do środka, wystarczy spryskać nim ramy okienne i drzwi.

Do przygotowania tego środka odstraszającego potrzebne będą tylko trzy składniki.

Potrzebujemy:

  • 1 szklanka wody
  • 3 goździki
  • 1 szklanka octu

Przygotowanie:

Najpierw podgrzej jedną szklankę wody. Doprowadzić do temperatury zbliżonej do wrzenia. Następnie do wody dodaj trzy łyżeczki goździków. Pozwól mieszaninie całkowicie ostygnąć. Wlać do butelki ze spryskiwaczem i dodać jedną szklankę octu. Wszystko wymieszaj i gotowe.

Jak stosować spray goździkowy?

Zapach goździków działa drażniąco na zmysł węchu wielu owadów. Dlatego warto wykorzystać ten fakt, aby zapobiec przedostawaniu się owadów do domu. Zastosuj spray na parapecie wokół doniczek, aby chronić rośliny przed drobnymi szkodnikami. Spryskaj nim zasłony, zasłony lub ramy okienne. Dzięki temu komary ominą Twoje mieszkanie. Spray goździkowy odstrasza także karaluchy, mrówki i muchy.

Dlatego spryskaj nim miejsca, w których pojawiają się nieproszeni goście. Musisz wiedzieć, że nawet myszy nienawidzą zapachu goździków. Jeśli usłyszysz drapanie w piwnicy, spryskaj tam przygotowaną mieszankę i poczekaj, aż gryzonie się odsuną. Co więcej, roztworem goździkowym zdezynfekujesz wnętrze lodówki , a także możesz go używać do mycia blatów. Tylko nie używaj go na powierzchniach marmurowych , ponieważ ocet może je uszkodzić.

Powodzenia!

Comments

Loading...