Krople szwedzkie – medycyna ludowa z XVII wieku. Według starej receptury pomagają leczyć i łagodzić niemal wszystkie choroby…

Ten, kto zażywa ten eliksir codziennie rano i wieczorem, nie potrzebuje innego leku, gdyż wzmacnia on organizm, wzmacnia nerwy i krew, zapobiega drżeniu rąk i stóp. Krótko mówiąc, działa na wszystkie choroby. Ciało pozostaje jędrne, twarz młoda i piękna.

Krople szwedzkie to mieszanka ziół sporządzona według oryginalnej receptury, pochodzącej z XVII wieku, przez słynnego szwedzkiego lekarza, rektora medycyny dr. Samsta, który dzięki tej mieszance sam dożył 104 lat.

W jego skład wchodzi około dwudziestu roślin leczniczych, w tym teriak wenecki, które występują w większości receptur starszej europejskiej literatury farmaceutycznej i są znane ze swojej aromatyczności oraz wpływu na poprawę apetytu i normalizację trawienia, ale także na wiele innych chorób, które dotykają nas przez cały okres życia. życie.

Zatem „Stare Rękopisy” doktora Samsta wyjaśniają w 46 punktach, w jaki sposób ten eliksir leczy każdą chorobę. Szwedzka nalewka słodko-gorzka została wyprowadzona z zapomnienia przez austriacką zielarkę Marię Treben, która rozsławiła szwedzkie krople gorzko-słodkie książką „Zdrowie z Bożej apteki”. Siła tego preparatu leży w tysiącach opinii osób, które go stosowały i które odnoszą z niego korzyści.

Szwedzkie gorzkie lub gorzkie szwedzkie krople to alkohol (nalewka) określonej kombinacji roślin. Preparat ten, czyli eliksir, to zdecydowanie jeden z najważniejszych domowych sposobów. Krople szwedzkie to preparat, który przede wszystkim leczy trawienie, ale pomaga także przy innych schorzeniach. Warto poznać właściwości tego eliksiru, gdyż w ten sposób łatwo i skutecznie można wyleczyć wiele chorób i dolegliwości.

Bardzo interesująco jest zapoznać się z listą sytuacji i chorób, w których możemy zastosować ten eliksir. Ta lista jest zwykle nazywana „Starym Rękopisem” i należy ją przeczytać, jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o tym preparacie.

Cała lista pochodzi z wcześniejszej epoki, ale wszystko jest nadal aktualne. Zamiast trzymać różne rodzaje domowych środków zaradczych, dobrze byłoby upewnić się, że masz ten. Będzie służyć zarówno jako lek, jak i środek zapobiegawczy. Szwedzkie Bittersy można kupić u lepszych zielarzy.

Stary rękopis dr. Samsta:

1. Kiedy je wdychamy lub często wdychamy, zwilżamy kręgi szyjne, kładziemy zwilżoną szmatkę na głowie, uśmierzają one ból i zawroty głowy, wzmacniają pamięć i mózg.

2. Pomagają na zaćmę i wszelkie bóle, nawet jeśli oczy są czerwone, zaognione, mętne, zamglone. Po odpowiednim zwilżeniu kącików oczu lub przyłożeniu mokrej szmatki do zamkniętych oczu usuwają plamy i zaćmę.

3. Leczą ospę i wszelkiego rodzaju wysypki, a także strupki w nosie i innych miejscach na ciele, jeśli je często i dobrze nawilżamy.

4. W przypadku bólu zęba pełną łyżkę kropli zalej niewielką ilością wody i przytrzymaj płyn w ustach lub zwilż bolący ząb szmatką. Ból zniknie, a ropienie ustanie.

5. Pęcherze na języku lub inne uszkodzenia namalowane tymi kroplami zagoją się w krótkim czasie.

6. Gdy gardło jest tak zaognione lub obolałe , że nie możemy jeść ani połykać płynów, stosujemy krople rano, podczas obiadu i wieczorem, powoli wpuszczając je do gardła. Łagodzą stany zapalne i leczą gardło.

7. Jeśli cierpimy na  skurcze żołądka, podczas ataku używamy jednej łyżki stołowej.

8. Na kolkę używamy trzech łyżek stołowych, powoli jedna po drugiej. Już niedługo odczujemy ulgę.

9. Po zażyciu kropli wiatry w organizmie ustępują, wątroba schładza się,  łagodzą wszelkie bóle żołądka i jelit, łagodzą zaparcia.

10. Są doskonałym lekarstwem na żołądek na niestrawność i zatrzymywanie pokarmu.

11. Pomagają na ból pęcherzyka żółciowego. Należy zażywać jedną łyżkę kropli wcześnie rano i wieczorem, a na noc stosować okłady, a wkrótce wszelkie bóle znikną.

12. Na obrzęki stosujemy jedną pełną łyżkę kropli w białym winie rano i wieczorem przez sześć tygodni.

13. W przypadku bólu uszu i dzwonienia w uszach zwilż wacik i włóż go do ucha. Krople są bardzo skuteczne i przywracają utracony słuch.

14. Kiedy kobieta ma bóle macicy, podaje się jej przez trzy dni wcześnie rano pełną łyżkę kropelek w czerwonym winie, po pół godzinie trochę spaceruje i może zjeść śniadanie, ale nie może pić mleka. Kropli nie należy pić po mleku.

15. W ostatnich 14 dniach ciąży należy zażywać jedną łyżkę kropli wcześnie rano i wieczorem, pomagają one w porodzie. Aby ułatwić wydostanie się łożyska, kobiecie w ciąży podaje się jedną pełną łyżeczkę co dwie godziny, aż do wypłynięcia łożyska.

16. Jeśli po porodzie pojawi się stan zapalny sutków, szybko pomoże dołączona do zestawu zwilżona ściereczka.

17. Wypędzają ospę. Podajemy dziecku krople dostosowane do wieku, rozcieńczone wodą. Kiedy ospa wyschnie, częściej zwilżamy ją kroplami, wtedy nie pozostaną żadne blizny.

18. Stosują je dzieci i dorośli w celu wydalenia pasożytów jelitowych, nawet tasiemców, jednak krople należy dawkować stosownie do wieku. Zwilż nimi szalik, przywiąż go do pępka i dbaj o to, aby był cały czas wilgotny.

19. Problemy z żółtaczką szybko miną, jeśli trzy razy dziennie zażyjemy łyżkę kropli i zastosujemy okłady na opuchniętą wątrobę.

20. Otwierają złotą żyłę (hemoroidy), leczą nerki, odprowadzają hipochondryczne płyny z organizmu bez dalszego leczenia, usuwają melancholię i depresję, poprawiają apetyt i trawienie.

21. Złota żyła (hemoroidy) otwiera się także od wewnątrz, gdy początkowo częściej ją nawilżamy i stosujemy wewnętrznie krople, które zmiękczają złotą żyłkę. Należy je stosować zwłaszcza przed pójściem spać. Nałóż zwilżoną watę na zewnątrz. Powoduje przepływ krwi i ustanie pieczenie.

22. Stosując to lekarstwo, nawet cichy zdrajca (konwulsje) zostaje przepędzony, więc z czasem ustanie.

23. Jeżeli kobieta utraci regularne krwawienia miesięczne lub będzie obfite, należy pozwolić jej stosować krople przez trzy dni i powtórzyć zabieg dwadzieścia razy. Co było mocne, krople łagodzą, co słabe, równoważą.

24. To lekarstwo pomaga również na upławy.

25. Leczą paraliż, działają przeciw zawrotom głowy i nudnościom.

26. Leczą także odrę i różyczkę.

27. Jeśli ktoś ma gorączkę, jest mu gorąco, jest przeziębiony i jest dość słaby, podajemy mu łyżkę kropli. Jeśli nie obciążyłeś organizmu innymi lekami, bardzo szybko wrócisz do zdrowia, tętno się unormuje i niezależnie od tego, jak wysoka będzie gorączka, pacjent wkrótce poczuje się lepiej.

28. Krople mają również pozytywny wpływ na raka skóry, staromodną ospę, brodawki i popękane dłonie. Gdy rany się zestarzeją i ropieją lub wyrośnie na nich żywy mięsień, przemyj wszystko białym winem i nałóż szmatkę zwilżoną kroplami. Usuwają nowotwory i ból, leczą żywe ciała i rany.

29. Bez niebezpieczeństwa zagoją wszystkie rany, czy to skaleczenia, czy kłucia, jeśli często zostaną zwilżone kroplami. Zwilż szmatkę kroplami i przyłóż ją do rany. Wkrótce ból zniknie, stany zapalne i ropa zostaną usunięte, a stare rany postrzałowe zagoją się. Jeśli w ciele są dziury, wstrzykujemy krople w rany, które niekoniecznie muszą być wcześniej oczyszczone. Jeśli często będziemy przykładać zwilżoną szmatkę, rany szybko się zagoją.

30. Krople usuną wszelkie blizny, także stare, zwykłe rany i skaleczenia, jeśli zwilżymy je około 40 razy. Rany leczone kroplami nie pozostawiają blizn.

31. Leczą wszystkie przetoki, nawet jeśli wydają się nieuleczalne lub nawet stare.

32. Zagoją wszelkie oparzenia czy to od ognia, czy od gorącej wody, czy od maści, jeśli zostaną starannie zwilżone. Nie tworzą się pęcherze, usuwane są stany zapalne, nawet ropne pęcherze znikają bez śladu.

33. Posłużą przeciwko nierównościom i plamom, niezależnie od tego, czy powstały w wyniku uderzenia, czy uderzenia.

34. Jeśli ktoś nie ma ochoty na jedzenie, przywracają mu utracony apetyt.

35. Jeśli dana osoba ma anemię, krople przywrócą utracony kolor, jeśli zażywa się je codziennie rano przez określoną godzinę. Oczyszczają krew, tworzą nową krew i wspomagają krążenie krwi.

36. Łagodzą bóle reumatyczne dłoni i stóp, gdy stosujemy je rano i wieczorem, a na bolące miejsca nakładamy zwilżoną szmatkę.

37. Leczą odmrożone dłonie i stopy, a nawet otwarte rany. Tak często, jak to możliwe, szczególnie w nocy, należy nakładać zwilżoną szmatkę.

38. Na odciski należy położyć zwilżoną watę , a obolałe miejsca zawsze utrzymywać w stanie wilgotnym. Po trzech dniach odpadają samoistnie lub można je bezboleśnie odkleić.

39. Leczą także ukąszenia wściekłych psów i innych zwierząt; krople stosuje się wewnętrznie, gdyż leczą i niszczą wszelkie trucizny. Nałóż zwilżoną szmatkę na ranę.

40. W czasie epidemii dżumy i innych chorób zakaźnych należy je zażywać kilka razy dziennie, gdyż leczą wrzody zarazy i skurcze, nawet gardła.

41. Osoby, które nie mogą dobrze spać w nocy, powinny zażyć te krople przed pójściem spać. W przypadku bezsenności pochodzenia nerwowego należy na serce przyłożyć szmatkę zwilżoną rozcieńczonymi kroplami.

42. Pijak szybciej wytrzeźwieje, jeśli wypije dwie łyżki kropli.

43. Kto regularnie stosuje te krople wcześnie rano i wieczorem, nie potrzebuje żadnego innego leku, gdyż zioła szwedzkie wzmacniają organizm, odświeżają nerwy i krew oraz eliminują drżenie rąk i stóp. Krótko mówiąc, pozbywają się wszelkich chorób. Ciało pozostaje elastyczne, twarz młoda i piękna.

Ważna uwaga!

Wszystkie wskazane ilości kropli należy rozcieńczyć herbatą ziołową lub wodą. Z poprzednich punktów Starego Rękopisu jasno wynika, że ​​ludzie wierzyli, że zioła mają niezwykłą moc uzdrawiania. Należy pamiętać, że krople te nie zastępują leczenia przepisanego przez lekarza. Osoby z alergią powinny skonsultować ze swoim lekarzem zastosowanie kropli ze względu na ich skład!

Czy te informacje są dla Ciebie przydatne? Udostępnij ten post swoim znajomym!

Comments

Loading...