Ten kwiat to złoto, moja babcia mówiła: Leczy wzrok, stawy i żołądek, a rośnie na każdym kwietniku.

Aksamitki to popularne i mało wymagające rośliny, które warto mieć w kwietniku. Są bardzo przydatne nie tylko dla Twoich klombów, ale także dla Ciebie.

Te popularne rośliny jednoroczne mają niesamowitą zdolność ochrony klombów przed szkodnikami (odstraszają mszyce, nicienie, ćmy), ale niewiele osób wie, że są one niezwykle korzystne dla naszego zdrowia. Moja babcia nauczyła mnie ich cudownej mocy.

Na przykład zwykła herbata z tego kwiatka była na stole, gdy bolał nas brzuch w czasie wakacji. Jest nie do pobicia na trawienie, ale jeszcze bardziej przydatne niż polanie go wrzącą wodą jest zmieszanie go ze zwykłym olejem.

Aksamitka i olej – to niesamowita sprawa dla stawów

Tą miksturę docenią zwłaszcza Ci, którzy cierpią na reumatyzm lub bolące stawy i kości. Wystarczy zerwać te kwitnące pomarańczowe główki i polać je zwykłym olejem spożywczym. Zachowując proporcję 1 części kwiatów i 3 części oleju. Pozwól jej pracować przez 3 tygodnie.

Używamy olejku do nacierania i masowania bolących stawów, kości i mięśni. Chcesz też jeszcze szybszej ulgi w bólu, dodaj również wywar z kwiatów do kąpieli. Zerwać kwiaty wieczorem i namoczyć je w wodzie na noc. Następnego dnia rozpal ogień, zagotuj i wlej do kąpieli (można odsączyć lub dodać z kwiatami).

Nasi przodkowie już ją znali

Comments

Loading...