Idealny trik do dezynfekcji wszystkich materacy w 1 minutę – Po nieświeżym zapachu i zabrudzeniu ani śladu.

Idealny przepis, który w 1 minutę zdezynfekuje Twoje materace, odświeży je, pozbędzie się zapachów, zarazków pleśni, ale także roztoczy, rób to przynajmniej raz w miesiącu.

Potrzebujemy:

  • 100 ml wody
  • 100 ml 70% alkoholu
  • Krople olejku z drzewa herbacianego (ok. 10)
  • Kilka kropli płynu do płukania tkanin

Przygotowanie:

Wymieszaj wszystko w butelce z rozpylaczem. Spryskaj materac i to wszystko. Mieszanka ta niszczy bakterie, roztocza i pozostawia przyjemny zapach.

Ponadto olejek z drzewa herbacianego niszczy zarazki grzybów, a także działa jako doskonała prewencja przed insektami. Możesz również dodać do mieszanki kilka kropli olejku lawendowego, aby lepiej spać. Dzięki temu materace nie będą zwietrzałe i możesz mieć pewność, że śpisz czysto.

Zdezynfekowane, czyste, bezwonne – rada dla Ciebie

Regularna pielęgnacja materaca zajmuje fantastyczny czas. Co najważniejsze, materace nie tylko pięknie pachną, ale także pozbywają się wilgoci, roztoczy i bakterii, które się w nich znajdują. Do czyszczenia polecam dodać olejek z drzewa herbacianego, który działa przeciw wilgoci i pleśni. Dodatkowo odstrasza chrząszcze i pluskwy, które mogą zadomowić się w materacach. Nie pozwolę mu!

Potrzebujemy:

  • Proszek do pieczenia
  • Kilka kropli olejku – polecam olejek z drzewa herbacianego
  • Odkurzacz

Przygotowanie:

Najpierw dokładnie odkurz materac. Sodę zmieszaną z kilkoma kroplami olejku nanosi się po prostu za pomocą sitka na całą powierzchnię materaca. W zależności od zanieczyszczenia pozostawić na 1-2 godziny. Następnie po prostu odkurzamy pozostałości sody.

Dlaczego to działa?

Odkurzacz usuwa kurz i zabrudzenia powierzchniowe z materaca. Soda pochłania nadmiar wilgoci, usuwa nieprzyjemne zapachy i niszczy bakterie na powierzchni materaca. Olejek eteryczny sprawi, że Twój materac będzie pachniał tak, jak lubisz.

Idealny środek do czyszczenia materacy – działa na wszystkie plamy

Odkryłam ten środek czyszczący  w zeszłym roku i od tego czasu wyczyściłam wszystkie materace w domu. Materace zostaną zdezynfekowane i zadziała również na starsze plamy z moczu, potu czy jedzenia, wystarczy raz na jakiś czas spryskać całą powierzchnię materaca.

Ponadto z tym  środkiem czyszczącym zaoszczędzisz, produkcja będzie kosztować tylko kilka groszy. Jasne, pokrowiec materaca można wyprać, ale nie pasuje mi np. w pralce, więc robię to tak!

Potrzebujemy:

  • 200 ml 3% nadtlenku wodoru
  • 3 łyżki sody oczyszczonej
  • Kilka kropel mydła w płynie

Przygotowanie:

Odkurzamy powierzchnię materaca. Wystarczy wymieszać wszystkie składniki w butelce ze spryskiwaczem i poczekać, aż przestanie się pienić. Następnie zamknij butelkę i po prostu spryskaj powierzchnię materaca. Pozostaw na co najmniej 3 godziny w wentylowanym pomieszczeniu. Gdy materac wyschnie, możemy go założyć jak zwykle. Znalazłam też w internecie instrukcję, jak szybko usunąć plamy z moczu za pomocą octu i wody!

Jak usunąć określone plamy

Czyszczenie plam z kolorowych napojów – kawa, wino, herbata…

Na te plamy najlepiej sprawdza się roztwór cytryny lub ocet. Możesz spryskać plamę bezpośrednio za pomocą nebulizatora. Nakładaj go bezpośrednio na plamę czystą chłonną ściereczką.

Oczyszczanie z plam po moczu i nieprzyjemnych zapachów

Stwórz idealny odplamiacz do tych celów: Wymieszaj 1 łyżeczkę wody w pojemniku z 1 łyżką stołową octu i 1 łyżeczką detergentu. Dodaj 2 łyżki sody oczyszczonej i kroplę detergentu. Wetrzyj roztwór w materac. Posyp wilgotne miejsce cienką warstwą sody i pozostaw na kilka godzin, najlepiej na noc.

Za pomocą odkurzacza odkurzyć już wyschniętą sodę w proszku, ponownie spryskać środkiem przeciwzapachowym i przykryć miejsce ściereczką na 30 minut. Gdy szmatka wyschnie, plama powinna całkowicie zniknąć.

Comments

Loading...